پاریسن ژرمن - آمیان/ جدال قدوس و یاران نیمار

در یکی از مهمترین دیدارهای اروپایی برای فوتبال دوستان ایرانی، تیم پاریسن ژرمن از ساعت 18:30 در ورزشگاه پارک دو پرنس میزبان آمیان است ......

در یکی از مهمترین دیدارهای اروپایی برای فوتبال دوستان ایرانی، تیم پاریسن ژرمن از ساعت 18:30 در ورزشگاه پارک دو پرنس میزبان آمیان است.

اولین لژیونر تاریخ فوتبال ایران در لیگ فرانسه، امشب به مصاف بهترین تیم هزاره جدید این لیگ خواهد رفت. پاریسن ژرمنی که با انتخاب توخل به عنوان سرمربی تا به امروز آمار 100درصد پیروزی از 9 بازی و به ثمر رساندن 32 گل را در کارنامه دارد و در همین ابتدای لیگ 8 امتیاز با تیم دوم فاصله دارد به دیدار آمیانی می رود که نسبتا خوب کار کرده است و با 10 امتیاز از 9 بازی در رده 13 جدول قرار دارد. این بازی می تواند محکی جدی برای قدوس در تقابل با مدافعانی مثل کیمپمبه، مارکینیوس و تیاگو سیلوا باشد و البته در صورت گلزنی می تواند علاوه بر تاریخسازی، طعنه ای به قیمت 50 برابر نیماری در مقایسه با او بزند.

قدوس تا اینجای فصل آمار خوبی داشته و درخششش مورد تمجید رسانه های فرانسوی قرار گرفته است. 7 بازی، 3 گل و 2 پاس گل او اگرچه مقابل 8 بازی، 8 گل  و 3 پاس گل نیمار خیلی قابل مقایسه نیست اما او می تواند همچنان به تاریخ سازی هایش ادامه دهد  و حتی در صورت بازی کردن بوفون، گلزنی به دروازه بان قهرمان جهان را هم به کارنامه اش اضافه کند.

سرمربی قدوس می گوید: بازی های پاریسن ژرمن را از ابتدای لیگ دیده ایم و نتایج درخشان آنان نشان دهنده قدرت پاریسی هاست. ما نمی خواهیم از ابتدا مقابل این تیم قربانی باشیم و تلاش می کنیم توانمندی های فردی و جمعیمان را نشان دهیم.

آخرین بار، دو تیم در لوشامپیونه با نتیجه 2-2 به پایان رسید اما آخرین دیدار این دو باشگاه در چهارچوب جام حذفی با نتیجه 2-0 به سود پاریسی ها  به اتمام رسید.

پاریسن ژرمن در صورت برد به جایگاه بالاتری در جدول نمی رسد و قهرمانی آن ها از همان ابتدای فصل تقریبا قطعی است اما آمیان می تواند در صورت برد حتی به نیمه بالایی جدول برسد.

تگ ها


سامان قدوس آمیان لوشامپیونه فرانسه فوتبال