Banner

پاری‌سن‌ژرمن ؛ جشن ترسناک پاریسی‌ها (گزارش تصویری)

با وجود منع حضور هواداران در مسابقه بین دو تیم پی اس جی و دورتموند جو اطراف ورزشگاه غیرمنطقی، عجیب و غریب و شاید ترسناک بود....

به گزارش مدال و‌ به نقل از ورزش سه، از نیمه شب پاریس گذشته بود که آنخل دی‌ماریا و سایر ستاره پی اس جی از روی بالکنی ورزشگاه، با هزاران هوادار مشغول دست افشانی و شادی بودند. آن ها در فضایی آکنده از دود و آتش صلاحیت خود را برای حضور در ۸ تیم اروپا جشن می‌گرفتند. این بعد از آن بود که نیمار با سوت پایان بازی، در آغوش کیلیان ام باپه گریه کرده بود و هم تیمی های او از خجالت ارنلیک هالند ستاره ۱۹ ساله دورتموند درآمده بودند.

آن هایی که دور از پاریس بودند، با مخابره عکس هایی به رنگ سرخ که اتوبوس تیم پی اس جی در گوشه ای از آن قرار داشت، از خود پرسیدند: امشب چه خبر است؟ کمی بعد از ساعت ۷ و نیم بعد از ظهر چهارشنبه بود که راننده اتوبوس تیم ثروتمند فرانسوی صدها تماشاگر و پرچم‌های بزرگ آن ها را پیش روی خود دیدند.یا شاید به نظر همه این یک استقبال هوادارانه برای روحیه دادن به تیم قبل از بازی با دورتموند بود اما اتوبوس هرچه که پیش رفت با تعداد بیشتری از مردم مواجه شد و در نهایت حداقل ۳ تا ۴ هزار نفر اتوبوس تیم را احاطه کردند. جمعیتی که باعث شد رسیدن ستارگان پاریس به ورزشگاه با کمی سختی انجام بگیرد، اگرچه فضای ایجاد شده توسط بمب های دودزای بی شمار از سوی هواداران، بازیکنان تیم را با روحیه مضاعف به پارک دو پرنس فرستاد.

این گردهمایی غیرطبیعی در روزهای شیوع کرونا البته تحت نظر پلیس بود اما برای هوادارانی که روی پرچمشان نوشته بودند، تا زمان مرگ با پی اس جی، تسخیر دنیا توسط یک ویروس مرموز چیز مهمی به نظر نمی‌رسید و در شرایطی که همه   انتظار یک شب آرام را در پاریس داشتند، هیاهو بیش از حد ممکن بالا رفته بود. صداهایی که از طرفدارانی که از حضور در ورزشگاه بودند، بیرون می‌آمد.

این استقبال پاریسی ها را غافل‌گیر کرده بود. توماس توخل خیلی زود رو به دوربین ها اعتراف کرد که شور و هیجان هواداران برای باورنکردنی بود. همچنین مارکینیوش ستاره پاری سن ژرمن در پایان مسابقه گفت: هرگز مشابه این را تجربه نکرده بودم، این عالی بود. اما آنچه که در پاریس اتفاق افتاد شاید برای بازیکنان این تیم یک دوره تازه را رقم بزند. پاریس که در سال های اخیر به دلیل حذف شدن های ناگهانی مورد شماتت فوتبال نویسان قرار داشته و به نداشتن کاراکتر متهم شده است، حالا فضایی را در اطراف خود ایجاد کرده که حتی ستارگان بزرگ و گران قیمتی مثل ام باپه، نیمار، کاوانی، وراتی و... تحت تاثیر آن قرار دارند.

جالب این که روزنامه اکیپ مشهور ترین روزنامه ورزشی اروپا هم صفحه اول خود را از دل همین جشن هواداری انتخاب کرده بود. در حالی که داخل زمین هم اتفاقات عجیب و غریبی رخ داده بود اما آتش فشانی که در پاریس اتفاق افتاد، چنان هیجانی را بین روزنامه نگاران ورزشی این کشور ایجاد کرده که حاشیه، تبدیل به متن شد؛ شبی که آتش بازی، سرودهای دسته جمعی و در نهایت جشن یک پیروزی در مرحله یک هشتم نهایی، پاریس را به این باور رساند که امسال میتواند سال آن ها باشد.


فصلی که اگرچه  ممکن است به دلیل شیوع روز افزون ویروس کرونا،  نیمه کاره تمام بشود اما این اعتمادی است که هرگز بین تیم و هواداران وجود نداشته و انکار وقتش رسیده که پی اس جی میوه سرمایه گذاری اش را بالاخره بچیند.

بیشتر بخوانید:

تعویق لیگ قهرمانان؛ یورو ۲۰۲۰ در هاله ای از ابهام

تگ ها


پاری سن ژرمن دورتموند فوتبال جهان پاری سن ژرمن بورسیا دورتموند پاری سن ژرمن-بورسیا دورتموند UEFA Champions League فوتبال