پاسخی به ادعاهای درخشان: کدام پیشنهاد؟ کدام موفقیت؟

......

 

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- حمید درخشان امروز گفت وگویی با ورزش3 داشته و در آن چند ادعا مطرح کرده است که جای سوال دارند. ادعاهایی که با عمکرد و گفته های پیشین او هم خوانی ندارند:

« ناراحت هستند که من به نفت آمدم، چرا برای این که نفت از لیگ کنار گذاشته شود؟ می دانید اگر نفت تهران از لیگ کنار گذاشته شود چه می شود؟ ای اف سی در صورت  حذف یک تیم از لیگ ایران باعث می شود که کنفدراسیون فوتبال آسیا از سهمیه کشور ما کم کند. حالا چه مرتبط با من و چه غیر مرتبط با من، اگر نفت تهران از لیگ کنار گذاشته شود در کنفدراسیون فوتبال آسیا  به نفع ماست یا به ضرر ما؟»

مسلما بودن یا نبودن نفت تهران در لیگ برتر ربطی به سرمربی بودن حمید درخشان در این تیم ندارد. در واقع درخشان ناجی این باشگاه و سهمیه لیگ قهرمانان ایران نیست. نفت زمانی از وضعیتی که در آن است نجات پیدا می کند که طلب بازیکنان و مربیان پیشین خود را که برای این تیم زحمت کشیده اند بپردازد. در غیر این صورت دیر یا زود، روز بعد برای این باشگاه از راه خواهد رسید. درخشان باید پاسخ بدهد که اگر خودش در سال های گذشته برای این تیم کار کرده بود و پولش را نگرفته بود هم همین نظر را داشت و حاضر بود از پولش بگذرد؟ آیا به پرداخت نشدن بدهی هایی نفت به بازیکنان و مربیان پیشین راضی است؟ چه قدر باید بگذرد که باشگاه ها به قراردادهایشان تعهد داشته باشند و طلبکاران شان را سر ندوانند؟

«شما فکر کرده اید من از بی تیمی به نفت آمدم؟ همین امسال یک تیم لیگ برتری و 2 تیم از دسته اول پای حضور من نشستند اما من شرایط این 3 تیم را دوست نداشتم، من نفت را به این خاطر انتخاب کردم چون عاشق چالش هایی از این دست هستم

درخشان ادعا می کند از تیمی جز نفت تهران پیشنهاد داشته و آن ها پای حضور او نشسته بودند. در شرایطی که از 16 تیم لیگ برتر، 8 باشگاه سرمربیان خود را حفظ کردند و 7 باشگاه دیگر خیلی زود با سرمربیان جدید توافق کردند. تنها تیم بدون سرمربی لیگ تا همین اواخر نفت تهران بود که آن ها هم با حمید استیلی و علی کریمی مذاکره کردند و خیلی دیر سرمربی انتخاب کردند. تنها بعد از رفتن کریمی بود که درخشان به نفت تهران پیوست.

«هدایت تیمی مثل شاهین بوشهر را در میانه کار گرفتم در حالی که شرایط خوبی در این تیم وجود نداشت اما تا فینال حذفی رفتیم و در فینال هم با استقلال مساوی کردیم و تیم ما تنها در ضربات پنالتی باخت یعنی من تا رساندن شاهین بوشهر به آسیا یک قدم فاصله داشتم

حمید درخشان درباره شاهین بوشهر و موفقیت در جام حذفی صحبت می کند اما از دو بار استعفایش از این تیم و سقوط این تیم به لیگ دسته اول حرف نمی زند. از تیمی صحبت می کند که بازیکنان جوان خود را از دست داد و با هدایت درخشان بازیکنانی به مجموعه این تیم اضافه شدند که فقط برای شاهین بوشهر هزینه داشتند و کارا نبودند.

« من تیم ملی نوجوانان را برای اولین بار در تاریخ به فینال آسیا رساندم

حمید درخشان درباره این تیم کاملا حق دارد. او تیم ملی نوجوانان را به فینال آسیا رساند و سهمیه حضور در جام جهانی را هم گرفت. با این توضیح که بعدتر مشخص شد بازیکنان تیم ایران صغرسنی هستند و ایران نه تنها نتوانست در جام جهانی حاضر باشد بلکه 5 سال از حضور در این رده سنی محروم شد و دوره بعدی بازی ها را هم از دست داد. یک آبروریزی تمام عیار که انگار مایه افتخار هم هست.

«در همین آخرین حضورم در پرسپولیس هم تیم را من با تفکرات خودم نبسته بودم و حضورم در این تیم وقتی باید مورد بررسی قرار می گرفت که من تیم را خودم می بستم

حمید درخشان باید بداند که نمی تواند مسئولیتی را بدون در نظر گرفتن شرایط بپذیرد اما نتایج حضور در آن مسئولیت را نپذیرد. اگر مسئولیت نتایج پرسپولیس با او نیست به این معنی است که او حتی حاضر نیست نتایج نفت تهران را هم در فصل پیش رو در کارنامه خود بداند. اگرچه این تنها تلقی درخشان است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال