پاسخ به ابهام های تعیین قهرمان لیگ تکواندو

رییس سازمان لیگ تکواندو درباره برخی ابهام ها پیرامون تعیین قهرمان های لیگ تکواندوی مردان و زنان پاسخ داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از چند ماه انتظار برای ازسرگیری لیگ برتر تکواندو، در نهایت فدراسیون و سازمان لیگ این رشته به خاطر عدم صدور مجوز برای فعالیت رشته های رزمی از جمله تکواندو مجبور شدند لیگ برتر تکواندو در بخش مردان و زنان را مختومه اعلام کنند.


مسئولان فدراسیون تکواندو تصمیم گرفتند با اعلام پایان لیگ، تیم های قهرمان را هم معرفی کنند که این موضوع با ابهام هایی همراه بود و اعتراضاتی را به ویژه در بخش لیگ بانوان به همراه داشت.


برای پیگیری این ماجرا با حسن تمجید، رییس سازمان لیگ تکواندو تماس گرفتیم. او ابتدا به توضیح درباره نحوه رده بندی تیم ها در لیگ مردان و چگونگی اعلام نام شهرداری ورامین و لوازم خانگی کن به عنوان قهرمانان مشترک توضیح داد و به "ورزش سه" گفت: شهرداری ورامین به عنوان صدرنشین یک بازی بیشتر از تیم لوازم خانگی کن داشت. تیم کن که قطعا بازی عقب افتاده خود را مقابل پاس برنده می شد، به یک امتیازی شهرداری ورامین می رسید و این دو تیم یک بازی رودررو هم داشتند. از آنجایی که ما حتی امکان برگزاری حتی یک مسابقه را هم نداشتیم، تصمیم به معرفی این دو تیم به عنوان قهرمان مشترک گرفتیم.


وی افزود: ما تصمیمی گرفتیم که همه تیم ها از جلسه راضی بیرون رفتند. شخصا اصرار داشتم که لیگ ادامه پیدا کند، اما بیشتر از این نمی شد منتظر ماند. بالاخره باید تکلیف قهرمان لیگ مشخص می شد چون باشگاههای خصوصی و دولتی باید در پایان هر فصل به مدیران ارشد آن نهاد نتیجه را اعلام کنند. نتایج نزدیک و میلیمتری بود و سعی کردیم حق هیچ تیمی ضایع نشود.


رییس سازمان لیگ تکواندو در پاسخ به این سوال که اگر جام باشگاههای آسیا برگزار شود، چطور تیم سوم معرفی می شود، گفت: اگر قرار به برگزاری این مسابقات باشد، تیم پاس قوامین و دانشگاه آزاد که مشترکا دوم شدند، در صورت امکان به همراه دو تیم قهرمان در جام باشگاههای آسیا حاضر می شوند و اگر هم امکانش نباشد، همان موقع تصمیم دیگری خواهیم گرفت.


تمجید در توضیح چگونگی معرفی قهرمان لیگ برتر بانوان و اعتراض تیم اسپریچو گفت: لیگ بانوان پیچیدگی بیشتری داشت چون برخی از تیم ها بازی های عقب افتاده داشتند. اسپریچو که سال اول حضورش در لیگ برتر بود و نتایج خوبی هم گرفته بود، بازی های آسان خود را پشت سر گذاشته بود و با تعداد بازی بیشتر صدرنشین بود، اما تیم های فتح البرز و لوازم خانگی کن با تعداد بازی های کمتر در رده های دوم و پنجم بودند، قطعا در ادامه لیگ به این تیم می رسیدند. اگر نتایج دور رفت را در نظر می گرفتیم که تعداد بازی ها برابر بود و همه تیم ها با هم بازی کرده بودند، فتح البرز و لوازم خانگی کن صدرنشین بودند؛ تصمیمی که ما برای پایان لیگ هم گرفتیم.


وی افزود: این یک تصمیم جمعی بود و نمایندگان باشگاهها هم در جلسه حاضر بودند. اصلا برای ما مهم نبود کدام تیم قهرمان شود و تصمیم سختی گرفتیم. من قبول دارم که شاید تصمیمات اتخاذ شده در دنیای ورزش خیلی استاندارد نباشد، اما باور کنید شرایط جهان و ورزش دنیا هم استاندارد نیست. چنین شرایط غیرمنتظره ای تا به حال در تاریخ رخ نداده و ما سعی کردیم بهترین تصمیم را بگیریم.

بیشتر بخوانید:

خوشحالم به عنوان نایب قهرمان انتخاب نشدیم

ساعی: اختلافی میان من و صالحی‌امیری وجود ندارد

 

 

تگ ها


تکواندو تکواندو