پاسخ به شش راز از سانتیاگو برنابئوی جدید

سانتیاگو برنابئو نزدیک به یک سال است که میزبان هیچ دیدار رئال مادرید نبوده و بازسازی آن به سرعت ادامه دارد....

به گزارش "ورزش سه"، این روزها ورزشگاه برنابئو، خانه تاریخی رئال مادرید به جای هواداران و فوتبالیست‌ها میزبان کامیون‌ها، ماشین آلات ساخت و ساز و جرثقیل‌های ۸۰ متری است که همه در تلاشند عملیات نوسازی استادیوم را تا تابستان ۲۰۲۲ به پایان برسانند. پاندمی کرونا و برگزاری بازی ها بدون تماشاگر این اجازه را داد تا سران رئال بازی های تیم را به ورزشگاه آلفردو دی استفانو در کمپ والدبباس منتقل کرده و بازسازی برنابئو سریع تر صورت بگیرد.

این روزها بیشتر فعالیت‌های پروژه در بیرون استادیوم و نمای خارجی آن انجام می‌شود. دیگر نشانی از ساختمان های اداری قدیمی باشگاه در بخش شرقی استادیوم به چشم نمی خورد.

تونل‌های در حال ساخت یکی از ویژگی‌های مهم استادیوم جدید هستند. این تونل‌ها به کامیون‌ها و ماشین آلات اجازه می‌دهند بدون اینکه خیابان‌های اطراف را بند بیاورند وارد استادیوم شوند.

 با اینکه پروژه این روزه خوب پیش می‌رود ولی پایان کار در تابستان ۲۰۲۲ جاه طلبانه به نظر می رسد. فراموش نکنید که در پایان پروژه، برنابئو استادیومی کاملاً جدید خواهد بود.

مارکا در گزارشی در مورد برنابئوی جدید شش سال را مطرح کرده و به انها پاسخ داده است:

آیا ورزشگاه جدید مانند اتحاد و امارات اسپانسر خواهد داشت؟
نام ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به احتمال زیاد تغییر نخواهد کرد اما این مسئله به  دلیل نبود پیشنهاد نیست. شاید رئال برخی پیشنهادها را هم در نظر بگیرد اما نام ورزشگاه تغییر نخواهد کرد.

آیا رختکن تغییر خواهد کرد؟
جزئیات زیادی درباره رختکن منتشر نشده و ظاهر آن یک راز است. چیزی که واضح است تفاوت مسیر ورود بازیکنان و مربیان به ورزشگاه است.

آیا در ورزشگاه هتل وجود دارد؟
هتل بزرگی در برنابئوی جدید وجود نخواهد داشت اما احتمالا یک هتل کوچک و لاکچری در این ورزشگاه وجود خواهد داشت.

آیا زمین قابل جا به جایی خواهد بود؟
مارکا نوشته احتمالا یک زمین اصلی چمن وجود خواهد داشت و یک زمین هم در هنگامی که بازی برگزار نمی‌شود به صورت متحرک جای زمین اصلی قرار خواهد گرفت.

این ورزشگاه چه درآمدی برای رئال خواهد داشت؟
طبق تخمین‌ها احتمالا این ورزشگاه با پایان یافتن پاندمی سالیانه ۱۵۰ میلیون یورو به درآمدهای رئال مادرید اضافه خواهد کرد.

آیا رنگ صندلی‌ها همچنان آبی خواهد ماند؟
سازماندهی صندلی‌ها در برنابئوی جدید تفاوت پیدا خواهد کرد اما اینکه همچنان صندلی‌ها آبی خواهند بود یا خیر برای هواداران سوال است. مارکا نوشته احتمالا رنگ‌ها تغییر نخواند کرد و اگر تغییر کنند از رنگ سفید و زرد هم استفاده خواهد شد.

تگ ها


رئال مادرید