پاسخ غلام محمدی به انتقادها و ابهام ها

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد معتقد است همه کشتی گیرانی که راهی المپیک می شوند، قطعا از گلوگاه انتخابی عبور کرده اند....

به گزارش "ورزش سه"، غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که خیالش از کسب سهمیه های کامل المپیک توکیو راحت شده، امروز مهمان برنامه دایره طلایی بود و پیرامون مسائل و حواشی اخیر به صحبت پرداخت.


با ۶ دلاور به توکیو خواهیم رفت


محمدی در خصوص تکمیل سهمیه های کشتی آزاد در المپیک عنوان کرد: امیدوارم این سختی هایی که تحمل کرده ایم را به شیرینی در توکیو تمام کنیم. ما اولین کشوری بودیم که توانستیم ۶ سهمیه کامل را به دست آوریم که با همت بچه ها و حمایت فدراسیون اتفاق افتاد. ما می دانستیم باید کار را در آلماتی تمام کنیم. اگر این اتفاق نمی افتاد کار ما در صوفیه سخت می شد. راحت ترین و منطقی ترین کار این بود که در مسابقات گزینشی آسیایی با تمام قدرت ظاهر شویم و خوشبختانه توانستیم به سهمیه کامل برسیم و با ۶ دلاور به توکیو خواهیم رفت، این مقدمه خوبی برای کشتی ما بود.


من پاسخگوی تمام اتفاقات و نتایج هستم


وی ادامه داد: درجهانی ۲۰۱۹ ما سه سهمیه به دست آورده بودیم و در سه وزن کار باقی مانده بود خداراشکر می کنم که حالا راحت تر راه مان را تا توکیو ادامه می دهیم. از همان جایی که کارمان را برای المپیک آغاز کردیم، من برحسب وظیفه پاسخگوی تمام اتفاقاتی که رخ داد هستم. من به مردم تعظیم کرده و باید پاسخگوی نتایج باشم.


انتخاب تیم المپیکی ما از جهانی ۲۰۱۹ آغاز شد


محمدی با اشاره به اینکه کار انتخاب تیم المپیکی از جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان استارت خورد، گفت: کار ما هرچند دیر اما از نورسلطان آغاز شد. چون برای موفقیت در المپیک به پروسه ۴ ساله و زمان ایده آل ۸ ساله نیاز هست. متاسفانه با شیوع کرونا که شرایط سختی را برای همه دنیا به وجود آورد، ما بعد از آسیایی هند، از اواخر سال ۹۸ تا دی ماه ۹۹ عملا اردویی نداشتیم و صرفا اردوی کوتاه مدتی قبل از جام جهانی صربستان داشتیم. یعنی چند ماهی عملا کشتی گیران ما رها شدند.


سرمربی تیم ملی آزاد نقطه آغاز انتخابی را لیگ برتر عنوان کرد و گفت: با هماهنگی فدراسیون و سازمان لیگ مجوز برگزاری لیگ گرفته شد و این رقابت ها درواقع نقطه شروع کار انتخابی ما بود که ما همه کشتی گیران را رصد کرده و نفرات مستعد نیز به منظور آینده نگری به اردوی تیم ملی دعوت شدند. بعد از آن انتخابی جهانی صربستان برگزار شد که به منزله مرحله دوم چرخه انتخابی ما بود. ما همان وقت در برنامه های مان این را دیده بودیم که امکان دارد جهانی لغو شود که همینطور هم شد. بعد از لیگ بلافاصله در دی ماه اردو شروع شد و ۱۵ مرحله اردو تا روز اعزام تیم ملی آزاد به توکیو در برنامه قرار گرفت. تمام تمرینات ما برنامه ریزی شده در حال اجراست و کادرفنی با حمایت فدراسیون برنامه هایش را دنبال می کند.


انتخابی فقط در حد حرف نبوده


وی با اشاره به حضور تیم های منتخب در تورنمنت های بین المللی عنوان کرد: تورنمنت اوکراین با رویکرد آینده نگری به اعزام چند کشتی گیر جوان اختصاص داشت. بعد از آن به ایتالیا رفتیم. لازم بود که بهنام احسانپور برای آخرین بار در وزن ۶۵ کیلوگرم محک بخورد و همچنین علیرضا کریمی بعد از دو سال دوری روی تشک بیاید. برنامه ما برای سه وزنی که سهمیه داشتیم و سه وزنی که سهمیه نداشتیم متفاوت بود.

در اسفند ماه نیز برای اطری و حسن یزدانی در اوزان ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم مسابقه انتخابی برگزار شد. اگر دم از انتخابی می زنیم، نه در حد حرف که در عمل هم انجام دادیم. وقتی حسن یزدانی برای انتخابی روی تشک می آید یعنی حجت بر همه تمام است که هیچ کشتی گیری بدون انتخابی به المپیک نمی رود، حالا این انتخابی به دو روش انتخابی مستقیم و حضور در تورنمنت هاست.


در ۶۵ کیلو نمی شد کشتی گیران را به لهستان بفرستیم


سرمربی تیم  ملی آزاد دلیل عدم اعزام ۶۵ کیلوها به لهستان گفت: نفر اول انتخابی که امیرمحمد یزدانی بود به گزینشی اعزام شد و سر وزن قانونی کشتی گرفت، مرتضی قیاسی هم در قهرمانی آسیا سر وزن مبارزه کرد و چون هر دو کشتی گیر وزن کم کن هستند، اگر آنها را به لهستان می فرستادیم، دیگر به درد المپیک نمی خورند.


محمدی ادامه داد: در ۷۴  کیلوگرم مسابقه درون اردویی بین عبادی و امامی برگزار شد چون عبادی به عنوان نفر دوم انتخابی محق بود. یونس امامی به عنوان جوان آینده دار و مدال دار جهانی برنده این کشتی بود که به گزینشی رفت و سهمیه گرفت و حسین خانی نیز به عنوان نفر اول انتخابی تیم ملی در قهرمانی آسیا نایب قهرمان شد. در ۹۷ کیلوگرم نیز شعبانی که نفر اول انتخابی بود قهرمان آسیا شد و محمدحسین محمدیان هم سهمیه المپیک را گرفت.


گلیج در انتخابی به دو رقیبش هم باخته بود

وی در مورد انتقاداتی که درخصوص عدم اعزام مجتبی گلیج به مسابقات لهستان می شود، تصریح کرد: گلیج در ۹۷ کیلوگرم هم به شعبانی باخت و هم به محمدحسین محمدیان، اما ما گلیج را رها نکردیم، او را به بلغارستان فرستادیم که از گردونه خارج نشود. نفرات برنده گلیج هم در آسیایی و هم در گزینشی خوب نتیجه گرفتند و به لحاظ تفکرات فنی هیچ نیازی نبود گلیج وارد چرخه انتخابی برای المپیک شود چون در انتخابی به هر دو نفر باخته است.

او اگر می خواهد در چرخه جهانی نروژ باشد باید در جام تختی بگیرد. گلیج جزو کشتی گیران بااخلاق و دوست داشتنی ماست. علیرضا کریمی مدال دار جهان است، عقبه خوبی در ۹۷ کیلوگرم دارد و در جاکارتا با وزن سبک تر قهرمان این وزن شده، در این مدت هم به دلیل مصدومیت در برخی رقابت ها غایب بوده، او را هم در کنار محمدیان و شعبانی به لهستان می فرستیم.


دارنده چهار مدال نقره و برنز کشتی جهان میدان دادن به همه سرمایه های کشتی در وضعیت کنونی کرونا را اقدامی خوب از سوی فدراسیون و کادرفنی عنوان کرد و افزود: ما برای شرکت در جام زیلکوفسکی ۱۸ و ۱۹ خرداد به لهستان می رویم که بعد از آن تیم خود را بشناسیم.


پرویز هادی هیچ درخواستی برای حضور در اردو نداده


محمدی در مورد انتقادات اخیر هادی از عدم دعوتش به جام تختی گفت: پرویز هادی که جزو کشتی گیران خوب و قابل احترام ما است، بعد از آنکه در آسیایی هند طی یک غافلگیری به حریف قزاقستانی باخت و به برنز آسیا رسید، در انتخابی تیم ملی به دو جوان ما یعنی امین طاهری و امیرحسین زارع در کشتی رودررو باخت و بعد هم دیگر در هیچ میدان و اردویی حضور نداشت و عملا از گردونه خارج شد.

او هیچ درخواستی هم برای برای شرکت در اردوها به کادرفنی و فدراسیون ارائه نداده ولی اگر قرار است هادی کشتی بگیرد درخواستش را مکتوب به فدراسیون بدهد می تواند در جام تختی کشتی بگیرد و به چرخه جهانی نروژ برگردد. جام تختی اولین مرحله از انتخابی تیم ملی برای جهانی نروژ است.

تگ ها


آزاد کشتی حسن یزدانی