پاسخ فدراسیون به سراجی: پرداختی‌ غیرقانونی نداشتیم

سخنگوی فدراسیون فوتبال پاسخ اظهارات مهرداد سراجی عضو هیات رییسه را داد....

به گزارش "ورزش سه"، مهرداد سراجی مدیرعامل باشگاه سایپا و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال جمعه گذشته در برنامه تلویزیونی ورزشگاه شبکه پنجم سیما اظهارات تندی را علیه ریاست فدراسیون بر زبان آورد که اختلافات میان هیات رییسه با رییس فدراسیون را جدی کرد.


حالا بعد از چند روز حسین شریفی سخنگوی فدراسیون فوتبال پاسخ صحبت های سراجی را داده است. سخنگوی فدراسیون در این خصوص گفت:  آقای مهرداد سراجی بعنوان یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال هستند و اساسنامه فدراسیون فوتبال هم حق و حقوقی را برای همه اعضای فدراسیون فوتبال، نه هیات رییسه نه مجمع، بلکه اعضای فدراسیون فوتبال مشخص کرده و همه آنها هم محترم هستند.


او ادامه داد:  اینکه می‌گویید دعوا من اسم آن را دعوا نمی‌گذارم‌. گزارش حسابرسی برای مجمع عمومی سالیانه باید آماده شود که به اعضای مجمع ارائه شود و اعضای مجمع بپذیرند یا مشروط کند یا رد کند و این تکلیف اول ماست. نکته بعدی که وجود دارد این است که ۳۱ تیر این سال مالی به اتمام رسیده که تقریبا چهار ماه و نیم آن به دوره مدیریت آقای عزیزی خادم مربوط می‌شود و بقیه آن به دوره پیشین مدیریت مربوط می‌شود. من بررسی ها را به دوستانم در دپارتمان مالی گفتم که انجام بدهند و آقای سراجی عزیز ترازنامه مالی فدراسیون فوتبال را در سال مالی مدنظر خودشان دریافت کرده‌اند.


سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره مسائلی که سراجی پیرامون پرداخت ها در فدراسیون بر زبان آورده تاکید کرد: نکته بعد بحث پرداخت هاست که طبق اساسنامه فدارسیون فوتبال اگر نیاز باشد که کسی یک دوره خاصی از یک سال مالی را گزارش بگیرد باید درخواست آن را بدهد. چنین درخواستی در دپارتمان مالی ما ثبت نشده است. نهادی یک عضو آن خزانه دار است نمی‌تواند پرداختی انجام بدهد، مگر با تایید خزانه دار‌. خزانه دار چطور می‌تواند دستور پرداخت بدهد؟ نمی‌تواند این کار را انجام بدهد مگر با تایید هیات رییسه. اول اینکه چنین درخواستی در هیات رییسه مطرح نشده و دومین مساله این است که به ایشان هم ابلاغ شده که اگر چنین چیزی نیاز است به هیات رییسه ببرید و مصوبه بگیرید من انجام بدهم. ضمن اینکه بازرس یا حسابرس مدنظر خودتان را معرفی کنید.هیچکدام اتفاق نیفتاده است.


شریفی در پایان افزود: ایشان ترازنامه مالی را گرفتند اما بحث حسابرسی الان با حسابرس مستقل فدراسیون فوتبال در فدراسیون مستقر است و چند هفته ای است و حتی من امروز با آقای فدایی رییس دپارتمان مالی کاری داشتم نتوانستم با ایشان صحبت کنم و به من زنگ زدند و گفتند در جلسه حسابرسی بودند و برای دوره های قبل را بررسی می‌کردند چون دو سال مردود شده و این مساله کاملا مشخص است و روال قانونی خودش را دارد و و هیچ چیزی نه بیشتر نه کمتر در این خصوص نیست.

تگ ها


مهرداد سراجی فدراسیون فوتبال سایپا