پاسخ قاطع مدیران منچستریونایتد؛ تیم ما فروشی نیست

رسانه های انگلیسی دریافته اند که مالکان منچستریونایتد قصدی برای فروش این باشگاه ندارند ......

رسانه های انگلیسی دریافته اند که مالکان منچستریونایتد قصدی برای فروش این باشگاه ندارند.

به گزارش مدال، بعد از انتشار اخباری مبنی بر ابراز علاقه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به خرید منچستریونایتد، اسکای اسپورتس دریافته که این باشگاه فروشی نیست. محمد بن سلمان یکی از قدرتمند ترین و ثروتمندترین مردان جهان است و شنیده شده علاقه مند است در یکی از باشگاه های معتبر اروپایی سرمایه گذاری کند.

همسایه های عربستان در این زمینه از سعودی ها پیشی گرفته اند. همسایه های یونایتد، سیتی بیش از ۱۰ سال است که تحت مالکیت شیخ منصور بن زاید، از شیوخ ابوظبی هستند و گروه سرمایه گذاری قطر نیز چند سالی است مالکیت پاریسن‌ژرمن را به دست دارند. 

یونایتد از سال ۲۰۰۵ تاکنون تحت مالکیت خانواده آمریکایی گلیزر قرار دارد. این خانواده در آن سال برای خرید باشگاه ۷۹۰ میلیون پوند پرداختند و اکنون تخمین زده شده که منچستریونایتد بیش از ۳ میلیارد پوند ارزش دارد. اسکای اسپورتس دریافته که مالکان کنونی باشگاه با پیشنهاد حداقل ۴ میلیارد پوندی برای فروش باشگاه راضی به مذاکره خواهند شد.

حسابرسی اخیر در باشگاه نشان می‌دهد که یونایتد در سال منتهی به ژوئن ۲۰۱۸، ۵۹۰ میلیون پوند درآمد داشته که یک رکورد محسوب‌ می‌شود. هرچند این باشگاه همچنان یکی از مقروض ترین باشگاه های دنیاست و بدهی خانواده گلیزر-که ناشی از روش آن ها در خرید باشگاه از طریق وام بوده-به ۴۸۷ میلیون پوند رسیده است.

منچستریونایتد هم اینک نیز با عربستان سعودی ارتباطاتی دارد. این باشگاه ۱۲ ماه قبل قراردادی را با دولت این کشور به امضا رساند تا به بهبود زیربنایی فوتبال در عربستان کمک کند. همچنین شرکت سعودی تله‌کام از سال ۲۰۰۸ تاکنون یکی از حامیان باشگاه است و آورام گلیزر، یکی از مالکان منچستر قرار است سه شنبه آینده به واسطه نشست جهانی سرمایه گذاری در ریاض حاضر شود.

عربستان سعودی به دنبال افزایش سرمایه گذاری و جلب توجه به سمت ورزش است و اکنون در القادیه، جنوب غربی ریاض در حال احداث بزرگترین مجموعه ورزشی تفریجی است. همچنین برخی سرمایه گذاران این کشور درخواست هایی به فیفا ارسال کرده اند تا رقابتی جدید به جای جام جهانی باشگاه ها ابداع و پایه ریزی کنند.

تگ ها


منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال