پاسخ مبهم سپ بلاتر در مورد ماجرای گوی های داغ

بلاتر، رییس سابق فیفا معتقد است که این سازمان در زمان ریاستش هرگز یک ارگان مافیایی نبوده است ......

بلاتر، رییس سابق فیفا معتقد است که این سازمان در زمان ریاستش هرگز یک ارگان مافیایی نبوده است.

به گزارش مدال، سپ بلاتر، رییس سوئیسی سابق فیفا که به دلیل فساد گسترده مجبور به ترک نهاد فیفا شد، وجود باندهای مافیایی در مهم ترین ارگان فوتبال را رد کرد. بلاتر در مصاحبه اختصاصی با مارکا گفت:

آیا فیفا یک نهاد مافیایی بود؟ نه. آن هایی که این را می گویند باید عذرخواهی کنند. فیفا یک سازمان مافیایی نبود بلکه افراد در کنترل فساد ناتوان بودند. وقتی من کارم را در فیفا شروع کردم، یازده نفر در این سازمان مشغول کار بودند و حالا هشتصد نفر در این فیفا کار می کنند. در گذشته فسادی در فوتبال وجود نداشت زیرا پول به این اندازه زیاد نبود. از این که به حرف خانواده ام گوش نکردم و دیر بازنشسته شدم، پشیمانم. در 62 سالگی مردم بازنشسته می شوند اما من هفده سال دیگر نیز به کارم در فیفا ادامه دادم. 

شما چند سال پیش گفتید که سیستم قرعه کشی مسابقات اروپایی را نمی پسندید، گوی های داغ حقیقت داشتند؟

نباید در این مورد صحبت کنیم زیرا این مسئله بسیار ظریفی است. یک رییس هرگز نباید در قرعه کشی ها دخالت کند چون برای رییس بسیار خطرناک است که مسابقات را قرعه کشی کند. ما هرگز چنین کاری در فیفا انجام ندادیم و کسی که قرعه کشی می کند باید شخص بی طرفی باشد. 

آیا هنوز هم رئال مادرید را دنبال می کنید؟

 البته. من هنوز عضوی افتخاری از باشگاه رئال مادرید هستم. وقتی در سوئیس به صورت آماتور فوتبال بازی می کردم، رئال مادرید بهترین تیم جهان بود و آلفردو دی استفانو که عضویت افتخاری رئال مادرید را به من اعطا کرد، الگوی من بود. در آن تیم آماتور توانستم تا رنگ پیراهن را به خاطر رئال مادرید به سفید تغییر دهم. بعدا که به عنوان ریاست فیفا منصوب شدم، آقای برنابئو مرا برای تماشای یک بازی رئال مادرید دعوت کرد.

تگ ها


فوتبال