پاسخ محمد بنا به چرایی برگزار نشدن انتخابی

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: فکرش را نمی کردیم اتحادیه جهانی در این مقطع مسابقات جهانی را برگزار کند....

به گزارش "ورزش سه"، محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی که امروز در کنار دستیارانش از نزدیک نظاره گر عملکرد فرنگی کاران در مسابقات گروه ب لیگ برتر کشتی فرنگی بود، در حاشیه رقابت ها پیرامون قطعی شدن برگزاری مسابقات جهانی به صحبت پرداخت.


لیگ برای کشتی ایران منفعت داشت
مسابقات این گروه سطح بالاتری دارد چون تیم های قویتری در آن حاضر هستند. در مسابقات گروه الف به جز تعداد محدودی کشتی گیر زیاد چهره ای ندیدیم. بیشتر داشته های ما امروز و فردا روی تشک می روند. برای من به عنوان سرمربی تیم ملی و همینطور برای کشتی مسابقات لیگ یک منفعتی داشت؛ آن هم این بود که کشتی گیران بعد از ۷، ۸ ماه روی تشک رفتند. 


از شنبه اردوی تیم ملی را استارت می زنیم
نمی توانیم از بچه ها انتظار داشته باشیم بعد از مدت ها دوری همه کاملا آماده باشند. ما مسابقات را رصد کردیم و خودمان فاکتورهایی برای انتخاب داریم. هدف ما فعلا همین مسابقات جهانی ۲۰۲۰ است. به امید خدا بعد از پایان مسابقات لیگ، از روز شنبه وارد اردو خواهیم شد. 


با ۲۷، ۲۸ کشتی گیر به اردو می رویم
فعلا تا قبل از اینکه مسابقات این گروه برگزار شود، ۲۳ نفر را انتخاب کرده بودیم و از این مسابقات هم ۵، ۶ نفر دیگر را انتخاب می کنیم تا به لیست اضافه شوند. تقریبا فکر می کنم با ۲۷، ۲۸ کشتی گیر کارمان را آغاز کنیم. ۴ مرحله اردو تا رسیدن به مسابقات جهانی گذاشتیم و در این مسیر تغییرات زیادی رخ خواهد داد. 


فرصتی برای انتخابی نداشتیم، لیگ هم معیار ما نبود
ما باید شرایط را در نظر بگیریم. فکرش را نمی کردیم اتحادیه جهانی در این مقطع مسابقات جهانی را برگزار کند. این مسابقات هم به جز کسب مدال جهانی هیچ سودی برای ما ندارد. نه کسب سهمیه در این رقابت ها انجام می شود و نه در رنکینگ تاثیرگذار است. فقط این دوره یک مسابقاتی است که اتحادیه جهانی می خواهد آن را برگزار کند. این دوره زمانی به خاطر کرونا کاملا حساس است. تنها مسابقه ای که در این مدت داشتیم، همین لیگ بود که آن هم نمی تواند ملاک و معیار درستی برای انتخاب باشد چون شب قبل از مسابقه وزن کشی انجام می شود و دو کیلو هم ارفاق وزن وجود دارد. فعلا با شرایطی که داریم، باید فاکتور انتخابمان را جهانی قزاقستان، جام تختی شیراز و آسیایی هند بگذاریم. 


آماده ترین نفرات به جهانی اعزام می شوند
با نفراتی که از گذشته در نظر داشتیم باید به اردو برویم و آماده ترین نفرات را به جهانی بفرستیم تا با یک نتیجه خوب برگردیم. از طرف دیگر باید از کشتی گیرانی که می خواهیم به مسابقات کسب سهمیه بفرستیم، محافظت کنیم. انشاله هدف نهایی ما المپیک توکیو است و باید برنامه ریزی مناسبی برای حضور در این رویداد داشته باشیم.

تگ ها


محمد بنا فرنگی کشتی