پاسخ مشاور فرهنگی فدراسیون به شایعات علیه رامین رضاییان

مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال به موضوع شایعاتی که حول رامین رضاییان شکل گرفته پاسخ داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، طی روزهای اخیر شایعاتی در فضای مجازی علیه رامین رضاییان، بازیکن ملی‌پوش سابق پرسپولیس و حال حاضر الشحانیه قطر شکل گرفته است که با واکنش مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال همراه بوده است.

غلامحسین زمان آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفتگویی که با ایلنا داشته، درباره فضای عمومی جامعه و مباحث مطرح شده در فضای مجازی پیرامون ستاره ها اینطور توضیح داده است: متاسفانه برخی از آنچه امروز در فضای مجازی رخ می دهد فرسنگ‌ها با اخلاق فاصله دارد. جای تاسف دارد که هیچ مرزی در این اوضاع وجود ندارد و هر کسی خطوط قرمز بیشتری را پشت سر بگذارد ظاهرا بهتر دیده می‌شود و فالوورهای بیشتری دارد. ورود به حریم خصوصی آدم‌ها هم که دیگر عادی شده است.

وی ادامه داد: در این فضای پرتنش جای تعجب نیست که پرده دری حرف اول را بزند. همه همدیگر را متهم کنند. همه در حال ایراد تهمت و طی پروژه افشاگری باشند. این رویه برای جامعه ما سم بزرگ و مهلکی است. جای تاسف دارد که می‌بینیم برخی کانال‌های زرد که مشخص نیست از کجا هدایت می شوند، شایعاتی را مطرح می‌کنند و بعد این بحث به فضای رسمی رسانه‌ای کشور هم بعضا کشیده می‌شود. آیا وقتی ما از موضوعی مطمئن نیستیم باید با اشاعه شایعات در این فضای زرد نقش آفرین باشیم؟ هواداران فوتبال هم در هر رنگی وظیفه دارند جلوی انتشار شایعاتی که قطعیت ندارند را بگیرند.

زمان آبادی با اشاره به شایعاتی که حول رامین رضاییان شکل گرفته اینطور حرف‌هایش را ادامه داد: از همکاران عزیز در رسانه‌های گروهی می‌خواهم با همه وجود مقابل بی‌اخلاقی‌ها بایستند. بازیکنی مثل رامین رضاییان جزو چهره‌های با ارزش فوتبال ماست و همین اخیرا خبر آمده بود که او در خفا به بیماران کرونایی در زادگاهش کمک کرده است. آیا انتشار بی حد و مرز شایعات زرد کمکی به فوتبال می کند؟ چرا باید فضایی به وجود بیاید که برخی شایعات باعث بروز مشکل برای این چهره های ملی شود؟ وظیفه همه ما این است با همه توان به سمتی پیش برویم که فضای جامعه ورزش عاری ازبی اخلاقی باشد و تحقق این بحث بی شک در گرو رعایت اخلاق است.

بیشتر بخوانید:

یاران رضاییان برای لیگ قطر آماده می شوند

پیام رامین رضاییان و ستایش AFC

 

 

تگ ها


الشحانیه رامین رضاییان قطر فوتبال