پاسخ ملایم گل‌محمدی به اظهارات هاشمی‌نسب

سرمربی پرسپولیس در برنامه فوتبال برتر به طور ضمنی و محترمانه پاسخ حرفهای هفته گذشته مهدی هاشمی‌نسب را داد....

به گزارش "ورزش سه" شب گذشته برنامه فوتبال برتر میهمانان تلفنی و تصویری پرشماری داشت و بسیاری از مربیان لیگ برتری از جمله امیر قلعه‌نویی، مهدی رحمتی و رسول خطیبی به گفتگو با محمدحسین میثاقی پرداختند؛ یکی از میهمانان تلفنی برنامه، یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس بود که پس از شکست تیمش در اراک، به گفتگو با مجری برنامه فوتبال برتر پرداخت و صحبت‌های مفصلی را درباره حواشی اخیر علیه تیمش انجام داد.

اعتقاد داشتم گل آلومینیوم خطا نبود

گل‌محمدی در بخش آغازین صحبت‌های خود درباره دیدار پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک گفت: ما بازی مقابل آلومینیوم را خیلی‌خوب شروع کردیم و در ۱۰ دقیقه اول بازی به گل رسیدیم و می‌توانستیم بعد از آن هم به گل دوم برسیم، ولی نتوانستیم از موقعیت‌های‌مان استفاده کنیم و در ادامه روی یک صحنه که اعتقاد داشتم خطا نبود گل را دریافت کردیم و گل دوم را هم مثل همان گل اول دریافت کردیم.

اراکی‌ها جانانه جنگیدند و مبارک‌شان باشد

سرمربی پرسپولیس که شکست مقابل آلومینیوم اراک را برای تیمش یک شکست سنگین می‌دانست، در ادامه صحبت‌هایش درباره باخت در اراک گفت: در نیمه دوم هم سعی کردیم فشار بیشتری بیاوریم و سه چهار موقعیت خوب داشتیم که نتوانستیم استفاده کنیم و در نهایت بازنده شدیم؛ آلومینیوم هم جانانه دفاع کرد و به آنها تبریک می‌گویم. در هر صورت با یکسری مشکلات در خط دفاعی روبه‌رو بودیم و نتوانستیم خوب دفاع کنیم و متأسفانه بازی را واگذار کردیم.

به بازیکنانم ایمان دارم و برای قهرمانی تلاش می‌کنیم

یحیی گل‌محمدی که شکست مقابل آلومینیوم اراک را یک تلنگر برای تیمش می‌داند، صحبت‌های خود را این‌چنین ادامه داد: ما باید بیشتر تمرین کنیم و روی کارمان تمرکز داشته باشیم؛ این باخت یک تلنگر خوب باید برای ما باشد تا نقاط ضعف‌مان را پوشش دهیم و بهتر و بیشتر تمرین کنیم. ما کار سختی را در پیش داریم، ولی شخصاً به بازیکنانم ایمان کامل دارم و حمایت خوبی از هواداران داریم و می‌دانیم که می‌توانیم امسال هم قهرمان شویم و تا آخرین لحظه برای رسیدن به این هدف می‌جنگیم. انشالله نتایجی بگیریم که در خور شأن پرسپولیس باشد.

آسیب پرسپولیس در بازی با فولاد در مقابل آلومینیوم نمایان شد

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره بازی دادن به زوج مهدی شیری و احسان حسینی در مرکز خط دفاعی تیمش، کنایه به اتفاقات دیدار با فولاد زد و گفت: بله، مهدی شیری را کنار احسان حسینی بازی دادیم و در نیمه دوم از کمال کامیابی‌نیا استفاده کردیم و شیری را به دفاع راست بردیم؛ در خط دفاعی مشکلاتی داشتیم، ولی در هر صورت با اتفاقاتی که در بازی با فولاد خوزستان افتاد تیم ما خیلی در استرس قرار گرفت و خیلی اعلام پنالتی به سود فولاد به ضررمان شد و بازیکنان ما در فضای سنگینی بازی کردند و همین مسئله باعث شد که دو سه بازیکن مصدوم داشته باشیم. ما بازیکن کم داریم و سیدجلال (حسینی) و کنعانی‌زادگان را هم از دست دادیم، ولی با همین مشکلات باید مقابله کنیم.

مدافعی در شأن پرسپولیس در نقل و انتقالات جذب نشد

گل‌محمدی با یادآوری دوباره ضعف تیمش در بازار نقل و انتقالات به لحاظ خرید یک مدافع توضیح داد: ما بعد از جدایی بازیکنان‌مان نتوانستیم دفاع وسطی که در شأن پرسپولیس باشد جذب کنیم؛ با بازیکنان و باشگاه‌های زیادی صحبت کردیم، ولی از باشگاه‌های دیگر هم توقعی نداریم. آنها هم به فکر تیم خودشان هستند.

دیگر نمی‌خواهم درباره مسائل مدیریتی صحبت کنم

یحیی گل‌محمدی که پس از شکست مقابل آلومینیوم، موضع تندی نسبت به تغییر دیرهنگام در کادر هیات مدیره باشگاه گرفته بود، در تکمیل صحبت‌های خود گفت: اجازه دهید دیگر درباره این مسائل صحبتی نشود، چون همه می‌دانند که چه اتفاقاتی افتاده است؛ در هر صورت این شرایط وجود دارد و با تلاش هم و با اتحاد باید از پس همه مشکلات بر بیاییم. دیروز هم مهندس صدری به هیئت مدیره اضافه شد و آقای سمیعی نیز تلاش می‌کند. باید به آینده امیدوار باشیم و مشکلات را حل کنیم. مشکلاتی که از قبل بوده ممکن است اثراتی داشته باشد، ولی باید با همه آنها مبارزه کنیم.


باید تاسف خورد اگر برای انتخابات داوران را انتخاب می‌کنند!

او در واکنش به اشتباهات داوری علیه تیمش در دیدارهای اخیر گفت: اشتباهات داوری برای ما نگران‌کننده شده است؛ ما به داوران احترام می‌گذاریم، ولی در چند بازی آخر صحنه‌هایی رخ داده که خیلی نگران‌کننده بوده است و باید بررسی و بحث شود. موضوعی که درباره انتخابات فدراسیون و انتخاب داوران مطرح شده است اگر درست باشد، باید یک تأسف زیادی برای فدراسیون بخوریم که به خاطر انتخابات داوران را انتخاب می‌کنند. نمی‌دانم چه چیزی درباره این مسائل بگویم. آنچه که مشخص است داوران ما انسان‌های شریفی هستند و نسبت به آنها من بدبین نبوده و نخواهم بود. امیدوارم اتفاقات داوری از روی عمد نبوده و سهوی باشد. ما به عملکرد داوارن خوش‌بین هستیم، ولی برای ما صحنه‌هایی رخ داده است که خیلی علیه ما تأثیرگذار بوده است.

گل‌محمدی با برشمردن اشتباه داوری علیه پرسپولیس در دیدارهای هفته گذشته، صحبت‌های خود را در این بخش تکمیل کرد و افزود: در بازی با استقلال عارف غلامی باید اخراج می‌شد که داور خیلی راحت از آن گذشت. در بازی با فولاد یک پنالتی به ضررمان اعلام شد. در بازی با آلومینیوم هم دو صحنه به ضرر ما رخ داد که این مسائل نگران‌کننده است. داوران باید تمرکز زیادی روی بحث داوری داشته باشند. آنها کار سختی دارند. بازی‌ها فشرده است و شاید آنها اشتباه کنند، ولی اینکه اشتباهات تکرار شود و روی نتایج بازی‌ها تاثیرگذار باشد، درست نیست.

برای ما یک روز در میان بازی بگذارند، مشکلی نداریم!

یحیی گل‌محمدی درباره برگزاری مسابقات لیگ که خیلی از مربیان می‌گویند به نفع پرسپولیس است، خاطرنشان کرد: ما از فینال آسیا که برگشتیم دوستان گفتند که باید پرسپولیس دو بازی عقب‌افتاده‌اش را برگزار کند بعد از آن ما در دربی بازی می‌کنیم. سازمان لیگ هم گفت چشم، انجام می‌دهیم؛ بعد از آن گفتند نه، اگر این اتفاق بیفتد از شرایط بازی دور می‌شویم، سازمان لیگ گفت چشم و بازی‌شان برگزار شد. دوباره گفتند که بازی‌های پرسپولیس با فاصله بیشتری انجام می‌شود و بازی‌های ما فشرده است و سازمان لیگ دوباره گفت چشم. بفرمایید این هم برنامه بازی‌ها و در ۲۰ روز ما باید فشرده بازی کنیم. برای ما یک روز در میان هم بازی بگذارند مشکلی نداریم، ولی یک چیزی از سازمان لیگ می‌خواهم که عدالت را برقرار کنند و اقتدار داشته باشند و هرچه که دوستان می‌گویند گوش نکنند.

در چند اخیر، پرسپولیس آبرو و اعتبار فوتبال ایران بوده است

گل‌محمدی در واکنش به برنامه‌ریزی سازمان لیگ، صحبت‌های خود را این‌چنین تکمیل کرد: باید یک برنامه‌ریزی خوب و جامع تدوین کنند و پایش بایستند؛ اگر قرار باشد که هر باشگاهی هر چیزی بگوید که درست نیست. ما از اوایل خرداد ماه کارمان را شروع کردیم، لیگ را با قدرت به پایان رساندیم و قهرمان شدیم و بعد از آن جام حذفی را داشتیم و  سپس در لیگ قهرمانان آسیا بودیم و به فینال هم رسیدیم. ما هفت ماه است که پشت سر تمرین می‌کنیم و مسابقه می‌دهیم و نتوانستیم چهار روز به بازیکنان‌مان استراحت بدهیم و شرایط سختی داریم. در این چند سال اخیر پرسپولیس آبرو و اعتبار فوتبال ایران بوده است و اگر باشگاهی هم توانسته به آسیا و حتی به پلی‌آف برسد به خاطر عملکرد خوب پرسپولیس بوده است. اینقدر به پای پرسپولیس نپیچند. ما این همه بازیکن از دست دادیم و مشکلات عجیب و غریب مدیریتی داشتیم. مگر یک تیم چقدر تحمل دارد؟ نباید اینقدر به تیم ما فشار بیاورند و هجمه‌های بی‌مورد وارد کنند. برخی تیم‌ها کمپین تشکیل دادند و به ما تیم خاص می‌گویند تا فشارهای داوری را علیه ما بگذارند! با این کارها چه اتفاقی می‌افتد؟

هر تیمی که اعتراض بیشتری می‌کند سوت داوری‌ها به سمت آنها می‌چرخد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اعتراضات مربیان در کنار خط و دعوای کادرفنی تیم‌ها و مجادله‌ای که روی نیمکت‌ها رخ می‌دهد، از شرایط موجود انتقاد کرد و گفت: متأسفانه یک چیزی باب شده است که همه اعتراض می‌کنند. در کنار زمین، نیمکت تیم‌ها فاجعه است و هر تیمی که اعتراض بیشتری می‌کند سوت داوری‌ها به سمت آنها می‌چرخد. به این شکل نمی‌شود کار کرد؛ من از کمیته داوران می‌خواهم اگر خود من اعتراض کردم کارت قرمز نشان دهند و خودم می‌گویم دست شما درد نکند. ما در کنار زمین از فوتبال لذتی نمی‌بریم. فقط اعتراض می‌کنیم. متأسفانه برخی تیم‌ها چون سود می‌برند، از این کار خوش‌شان می‌آید. داوران در این زمینه باید با اقتدار بیشتری کار کنند و اجازه ندهند که این همه اعتراض در کنار زمین باشد. ما تمام تمرکزمان را از دست می‌دهیم و باید حواس‌مان به نیمکت حریف باشد که چه می‌گویند. برخی اتفاقات در شأن فوتبال و لیگ برتر ما نیست.


تا دلمان بخواهد در لیگ‌مان حاشیه داریم

در بخش پایانی صحبت‌های یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس در برنامه شب گذشته فوتبال برتر، وی به موضوع کاهش سطح فنی مسابقات لیگ اشاره کرد و در توضیح آن گفت: من احساس می‌کنم که از لحاظ کیفی تیم‌ها نسبت به سال قبل کیفیت کمتری دارند؛ نداشتن امکانات و عدم تمرکز روی کارهای فوتبالی‌ها اثر گذاشته است. تا دلمان بخواهد در فوتبال حاشیه داریم و اتفاقاتی می‌افتد که در خور شأن بازیکنان، مربیان و فوتبال ایران نیست. بعد از کادر پزشکی که خیلی زحمت می‌کشند و باید قدردان آنها باشیم، باید از اهالی فوتبال هم تشکر کنیم که باعث شدند مردم در خانه‌ها از فوتبال لذت ببرند، ولی خودمان این کار ارزشمندی که می‌توانیم انجام دهیم را  زیر سؤال می‌بریم. من از همه دوستان می‌خواهم که بیشتر تمرکزشان روی بحث‌های فنی باشد و کارمان را بهتر انجام دهیم تا جلوه بهتری داشته باشد.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی