پاسخ منفی منصوریان؛ کمیته فنی تصمیم می گیرد

علیرضا منصوریان که یکی از گزینه های اصلی کمیته فنی برای هدایت تیم ملی جوانان بود به این پیشنهاد پاسخ منفی داده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بر این اساس اعضای کمیته فنی باید امروز در نشست خود مربی جدیدی را برای تیم ملی جوانان انتخاب کنند. هدایت تیم ملی جوانان به حمید استیلی هم پیشنهاد شده بود که این مربی در مصاحبه ای اعلام کرد به دلیل عدم شناخت از تیم و هم چنان فرصت کمی که به شروع بازی ها باقی مانده حاضر به قبول هدایت تیم نیست.

تیم ملی جوانان که با هدایت سیروس پورموسوی سرمربی سابق فولاد بازی های مقدماتی جام ملت ها را با اقتدار پشت سر گذاشت مهر ماه در تاشکند باید برای صعود به جام جهانی بازی کند. ایران در گروه نخست بازی های در کنار ازبکستان – اندونزی و کامبوج قرار گرفته است و در صورت صعود از این گروه که محتمل به نظر می رسد در مرحله یک چهارم نهایی برای صعود به جام جهانی باید با یکی از تیم های کره جنوبی – ژاپن یا عراق بازی کند که انصافا با قرعه سختی روبرو شده است. آخرین باری که تیم ملی جوانان به جام جهانی صعود کرده بود در سال ۲۰۱۶ بود که در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت ها و در بحرین با دو گل رضا جعفری مهاجم سایپا تیم ازبکستان را دو بر صفر شکست داد.

کمیته فنی در حالی در کش و قوس انتخاب سرمربی بسر می برد که حریفان ایران تمرینات خود را آغاز کرده اند و در حال برنامه ریزی برای برگزاری بازی دوستانه هستند. به خصوص که تاریخ بازی ها دستخوش تغییر نشده و همان مهرماه برگزار می شود.در حالی که بازی های نوجوانان از شهریور به آذر ماه در بحرین موکول شده فدراسیون فوتبال ازبکستان میزبان بازی ها اعلام کرده نمی تواند با تاخیر چند ماهه، بازی ها را در فصل سرما برگزار کند. از اینرو بازی های جوانان در همان تایم از پیش تعیین شده یعنی مهر ماه در تاشکند برگزار می شود.

تیم ملی جوانان از اسفند ماه اردویی برگزار نکرده و به نوعی الان ۵ ماه است تمرین نداشته و فرصت باقی مانده هم تا شروع بازی ها تنها ۴ ماه است! با این قرعه سخت و تعلل در انتخاب سرمربی و هم چنین شروع نشدن تمرینات تیم سخت است که شانس زیادی برای تیم ملی جوانان برای صعود به جام جهانی در نظر گرفت. در مسابقات جام ملت ها در ازبکستان ۱۶ تیم حضور خواهند داشت که از این جمع ۴ تیم به جام جهانی صعود خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

استیلی: منصوریان جواب فدراسیون فوتبال را نداد

پاسخ منفی منصوریان به تیم ملی جوانان
 

 

تگ ها


جوانان فوتبال ایران علیرضا منصوریان فوتبال