پاسخ پیکان به بیانیه آلومینیوم؛ فرافکنی نکنید!

باشگاه پیکان تهران در واکنش به برخی حواشی ایجاد شده در پایان مسابقه با آلومینیوم اراک بیانیه‌ای را صادر کرد....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از دیدار پیکان تهران و آلومینیوم اراک که با تساوی بدون گل به پایان رسید، تیم میهمان بیانیه ای را علیه داوران مسابقه صادر کرد و حالا با کارشناسی صحنه های مشکوک مسابقه و اثبات درستی تصمیمات به سود پیکان، این باشگاه تهرانی بیانیه ای را صادر کرده است.


متن بیانیه باشگاه پیکان تهران به شرح ذیل است:


«بعد از تساوی تیم فوتبال پیکان تهران در هفته ششم لیگ برتر مقابل آلومینیوم اراک که با بدشانسی تیم میزبان مسابقه در کسب هر ۳ امتیاز همراه بود، اعضای تیم مقابل در اقدامی عجولانه، حسن زمانی داور میدان را مورد هدف قرار دادند و با بزرگ نمایی درباره اتفاقات طبیعی در طول ۹۰ دقیقه سعی بر تشویش ذهن‌های فوتبالی داشتند.


عزیزانی که بعد از سوت پایان بازی در ورزشگاه شهرقدس بابت گرفتن یک امتیاز از تیم متحول شده پیکان به جشن و پایکوبی پرداختند، با انتشار بیانیه و انجام مصاحبه‌های گوناگون با رسانه‌ها برای مقصر جلوه دادن تیم داوری دست به هر کاری زدند و با در دست گرفتن چوب فرافکنی، این شبهه را به وجود آوردند که با حمله به ارکان فدراسیون فوتبال و کمیته داوران سعی دارند در بازی‌های آینده سوت‌های پاک داوران را با تردیدهای ایجاد شده به سمت خود بچرخانند. 


موسسه فرهنگی ورزشی ایرانخودرو(پیکان) همواره با وجود زیان‌هایی که از داوری در برخی مسابقات تجربه کرده، با سعه صدر و شکیبایی قضاوت در این خصوص را به کارشناسان سپرده و بعد از مسابقه با آلومینیوم اراک نیز با تکیه بر همین اصل اخلاق‌مدارانه، هیچ موضعی علیه تیم داوری نگرفته است. حالا اما با اظهارنظر کارشناسان در برنامه‌های تخصصی فوتبال در سیمای جمهوری اسلامی ایران مشخص شد که حسین زمانی قاضی میدان در همه صحنه‌های مورد بحث ازجمله پنالتی گرفته شده برای پیکان و برخورد علیرضا کوشکی با محسن ربیع‌خواه که منجر به مصدومیت شدید بازیکن حریف شد(برای ربیع‌خواه آرزوی سلامتی داریم) تصمیمات عادلانه و درستی را اتخاذ کرده است.


حال که با انجام کارشناسی صحنه‌های داوری دیدار گذشته صحت تصمیمات تیم داوری بر همگان آشکار شده، چه خوب است مجموعه آلومینیوم اراک که ما اعضایش را افرادی فوتبالی و اخلاق‌مدار تصور می‌کنیم نسبت به موضع‌گیری قبلی خود تجدید نظر کنند تا در روزهای مظلومیت داوران فوتبال، به آشفته‌تر شدن فضای اعتراض به این قشر زحمتکش دامن زده نشود.


در پایان ذکر اینکه قابل توجه است که موسسه فرهنگی ورزشی ایرانخودرو(پیکان) همواره احترام به داوران پاک فوتبال را در دستور کار قرار می‌دهد و برای اثبات این ادعا کافی است به بازتاب اتفاق جنجالی دیدار با ذوب‌آهن اصفهان در هفته سوم لیگ رجوع شود.»

تگ ها


پیکان تهران آلومینیوم اراک