پاسخ AFC به عراق؛ اعتراض وارد نیست

فدراسیون فوتبال عراق هم همانند فدراسیون فوتبال ایران به برنامه ریزی بازی های باقی مانده مقدماتی جام جهانی گروه C معترض است و در این باره با فدراسیون فوتبال آسیا نامه نگاری کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، البته اعتراض عراقی ها به میزبانی بحرین نیست؛ بلکه به تغییر برنامه بازی ها است. پایگاه خبری الفرات عراق در این باره نوشته است: کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعتراض عراق در خصوص تغییر برنامه مسابقات باقیمانده در این مرحله را رد کرده است. AFC با رد اعتراض عراق اعلام کرده زمان و برنامه برگزاری بازی‌ها قطعی است و تیم ملی عراق در هفته اول بازی‌های باقیمانده که به صورت متمرکز در منامه برگزار می‌شود، استراحت خواهد داشت، در دور دوم مقابل کامبوج قرار می‌گذرد، در مسابقه آخر به مصاف هنگ‌کنگ می‌رود و در آخرین بازی برابر ایران قرار می‌گیرد.فدراسیون فوتبال عراق در اعتراض به این برنامه اعلام کرده بود که می‌بایست طبق برنامه قبلی مسابقات ابتدا با هنگ‌کنگ بازی کند و سپس به مصاف کامبوج برود که این اعتراض پذیرفته نشد.

الفرات در این گزارش به این نکته هم اشاره کرد که ایران به میزبانی بحرین معترض است و این چنین نوشت: به گفته یک منبع آگاه، کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز به شکل رسمی به اعتراض ایران پاسخ نداده است. در حالی که فدراسیون فوتبال ایران به پذیرش میزبانی منامه در بازی‌های باقیمانده این گروه و عدم پذیرفتن درخواست ایران برای میزبانی مسابقات اعتراض کرده است. انتظار می‌رود AFC در روزهای آتی به صورت رسمی پاسخ اعتراض ایران را بدهد.

کاتانچ سرمربی تیم ملی عراق هم پیش تر در این باره مصاحبه کرد و گفت حالا که برنامه بازی ها به دلیل شیوع ویروس کرونا معوق شد و ماه ها به تاخیر افتاد بهتر است تیم ها همانند گذشته رفت و برگشت با هم بازی کنند و اینکه همه تیم ها در یک کشور جمع شوند و با هم بازی کنند و برنامه بازی ها دستخوش تغییر شود عادلانه نیست. او هم چنین گفته بود از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا متعجب شده است. جالب اینکه فدراسیون فوتبال عراق اعتراضی به میزبانی بحرینی ها نداشته است.

تگ ها


ای اف سی تیم ملی عراق عراق فوتبال