پاسکاری بین سرپرست دو فدراسیون!

فدراسیون شطرنج که وارد فاز انتخاباتی شده، این روزها با حواشی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا خسروی، مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها طی نامه‌ای به دبیر مجمع عمومی فدراسیون شطرنج از تایید سوابق مدیریتی ۵ نفر از کاندیداهای انتخابات ریاست این فدراسیون خبر داده که طبق آن سوابق مدیریتی شادی پریدر، رضا شیرین‌آبادی فراهانی، احمد گواری، محمدابراهیم مداحی و حسین مطیعی مورد تایید  قرار گرفته است.


اما ابهام‌هایی در تایید این افراد وجود دارد؛ اگرچه هنوز از سوی مراجع امنیتی تایید صلاحیت آن‌ها برای حضور در انتخابات نیامده است. شادی پریدر که هم اکنون نایب رییس فدراسیون شطرنج محسوب می شود، هنوز با وجود کاندیداتوری در انتخابات از سمتش استعفا نداده. از سوی دیگر او که ۳ سال و ۷ ماه قبل به عنوان نایب رییس فدراسیون مشغول کار شده، به نظر سابقه کافی برای حضور در انتخابات طبق اساسنامه را نداشته، اما به شکلی عجیب تایید شده است.


طبق اساسنامه انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، هر کاندیدایی باید سابقه مدیریت از جمله ریاست یا نایب رییسی یا دبیرکلی فدراسیون های ورزشی به مدت ۵ سال، سابقه در پست معاونت مدیرکلی و بالاتر یا هم طراز در مشاغل دولتی به میزان ۵ سال، سابقه ریاست در هیات‌های ورزشی حداقل ۱۰ سال و روسای کمیته‌های فدراسیون های ورزشی حداقل ۱۰ سال را داشته باشد. با اینکه پریدر قبل از حضور در پست نایب رییسی مدتی هم در کمیته آموزش فدراسیون شطرنج مشغول فعالیت بود، اما به نظر می رسد او بازهم برای حضور در انتخابات نیاز به سابقه مدیریتی بیشتر دارد؛ اگرچه از سوی وزارت ورزش تایید شده است.


جدا از این موضوع وضعیت یکی از کاندیداها و ارتباطی که با سرپرست فدراسیون دارد هم جالب است. احمد گواری که در سال‌های اخیر بارها در انتخابات فدراسیون‌های مختلف نام نویسی کرده، این بار شانس زیادی برای خودش در فدراسیون شطرنج قائل است. او که هم اکنون سرپرستی فدراسیون ورزش های همگانی را برعهده دارد، همزمان فعالیت های انتخاباتی خود را در شطرنج هم پیش می برد. 


جالب است بدانید فرهاد نیکوخصال که در حال حاضر سرپرست فدراسیون است، دقیقا در نقطه عکس گواری برای انتخابات فدراسیون همگانی نام‌نویسی کرده و جزو کاندیدای تایید صلاحیت شده به شمار می‌رود. انتخابات این فدراسیون ۲۵ تیرماه برگزار می شود و اگر نیکوخصال رای بیاورد، احتمالا یک فرد دیگر در راس فدراسیون شطرنج قرار می گیرد تا انتخابات این فدراسیون را برگزار کند.

تگ ها


شطرنج