پاشازاده: این هفته خیلی سخت‌گیری می‌کنم

سرمربی تیم فوتبال چوکا پس از تساوی مقابل شهرداری آستارا به شدت نسبت به شرایط میزبانی در ورزشگاه وحدت و همینطور نمایش بازیکنان تیمش انتقاد داشت...

به گزارش "ورزش سه"، مهدی پاشازاده سرمربی تیم فوتبال چوکای تالش پس از تساوی تیمش مقابل شهرداری آستارا و در شرایطی که به شدت از عملکرد بازیکنانش ناراضی بود، با انتقاد از شرایط میزبانی تیم فوتبال شهرداری آستارا حرف هایش را آغاز کرد و گفت: این بازی افتضاح بود. از اول تا آخر بازی. برگزاری بازی از بازی هم افتضاح تر بود. به نظرم این فوتبال را تعطیل کنید.


او سپس در پاسخ به این سوال که اعتراضش به میزبانی چه مواردی است، اضافه کرد: دور و اطرافمان را نگاه کنید. مگر می شود در یک استادیوم دو نفر نتوانند وارد شوند؛ در یک استادیوم ده نفر بیایند و در یک استادیوم ۶۰ نفر. داوری هم همانطور. نیمه اول مگر می شود شما ۳ دقیقه وقت اضافه بگیرید و در نیمه دوم هم سه دقیقه؟! این یعنی شما تعادل ندارید. چهار داور گذاشتیم ولی هر کدامشان یک تصمیم می گیرند؛ مثل عملکرد بازیکنان خودمان. همه چیز افتضاح بود؛ همه چیز.

مهدی پاشازاده که چند روزی به دلیل درگیری با ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود، روز گذشته ساعاتی قبل از بازی خودش را به آستارا رساند و تیمش را در کنار خط هدایت کرد.


پاشازاده سپس با اشاره به شرایط فنی بازی و انتقاد از بازیکنانش ادامه داد: حالم از این فوتبال به هم می خورد. ای کاش نمی آمدم. چه فوتبالی است که بازی می کنیم. بازیکنان ۴ تا پاس به هم نمی توانند بدهند. فوتبال ما نابود و شده جیغ و داد. همه اش شده شو و دو زار فوتبال بلد نیستیم. جوان هایمان هم که اینقدر بی عرضه شده اند که از دقیقه ۶۰ زانوهایشان به هم می خورد و معلوم نیست چه غلطی می کنند.


سرمربی تیم فوتبال چوکا در مورد اعتراض ها به عملکرد داور مسابقه نیز حرف زد و گفت: داوری مسئله خاصی نداشت و در مورد پنالتی ای هم که علیه تیم ما گرفت، حرف خاصی ندارم و نمی دانم درست بوده یا نه. من دور بودم از صحنه. ولی کلا داور تعادل نداشت. ۲ تا برای آنها می گرفت و یکی برای ما. نیمه اول سه دقیقه گرفت و نیمه دوم با آن همه تعویض هم سه دقیقه. دور هم هستیم دیگر. هوا هم خوب بود و الان هم برویم لب آب. این بازی بار فنی نداشت. ما احتیاج به سه امتیاز داشتیم.متاسفانه نتوانستیم به چیزی که می خواستیم برسیم. بی عرضگی خودمان و بازیکنانمان بود. می توانستیم حتی گل دوم را هم بزنیم ولی تمرکز لازم را نداشتیم. 


مهدی پاشازاده که پس از پشت سر گذاشتن بیماری کرونا خودش را روز بازی به آستارا رسانده بود تا تیمش را مقابل شهرداری این شهر هدایت کند، در مورد اینکه چرا از عملکرد بازیکنانش رضایت ندارد، عنوان کرد: ببینید؛ من نه به پول اینجا نیاز دارم و نه به موقعیت اینجا. من عاشق این کار هستم. من هم می توانستم بروم خانه و استراحت کنم ولی به خاطر وظیفه شناسی اینجا هستم. جوانی ۱۸ سالش است و می گوید فلان دلال به من زنگ زده. بگذارید فصل تمام شود و هر جایی می خواهید بروید. الان که هنوز فصل تمام نشده. بدبختی ما همین است. تا از دو بازیکن جوان استفاده می کنیم و دلال ها با آنها تماس می گیرند، فکر می کنند بازیکن شده اند. یک پاس ساده همان بازیکن نمی تواند بدهد. یک هفته کار می کنیم و می گوییم روی زمین به هم پاس بدهید ولی بازیکن اصلا تمرکز ندارد. این هاست مشکلات. مگر من چند بازیکن دارم؟ سه هفته است که من باید دقیقه  ۱۰ تعویض کنم که بازیکن من مصدوم شده است. در سه هفته گذشته سه بازیکن من مصدوم شده و در مقابل هوادار مچ پای بازیکن ما شکسته و داور اصلا خطا نگرفته؛ بعد در همان دقایقی که ۱۰ نفره بازی می کردیم تنها گل بازی که منجر به باخت ما شکسته را دریافت کردیم. این ها به ضرر من است. تیمی که ته جدول است و بازیکن هم نداریم. تازه با امیدها ۱۸ بازیکن داریم. دستم واقعا خالی است. ۲ بازیکن ما هم که مصدوم شده اند. ۲ ، ۳ نفر هم که بخواهند ناز کنند؛ دروازه بان ما هم هر بازی می آید و تا دو تا توپ می گیرد، زانوش را می گیرد. چه وضعش است؟! ما فوتبال بازی می کردیم، پایمان را از گچ باز می کردیم و مسابقه می دادیم و صدایمان در نمی آمد. بازیکن ۲۲ ساله را الان می گویند جوان. من ۲۱ سالگی بازوبند کاپیتانی استقلال را بستم. جوان بودم؟! نه با تجربه بودم. الان بازیکن ۲۱ ساله را باید پن پرز ببندم و به زمین بفرستم. اینقدر که بی وجود شده اند. بابا یک مقدار به خودتان بیایید. اصلا معلوم نیست زندگی اتان چی به چی هست. دقیقه ۶۰ مگر می شود یک جوان نتواند بازی کند.ما صبح زمین خاکی بازی می کردیم؛ بعدازظهر با استقلال و شب هم می رفتیم سالن. هیچ چیزی هم نمی خوردیم نه قرصی نه پودری. آقا نوع زندگی اشتباه است. مگر می شود؟ به بدن هایمان نمی رسیم. تمرکز نداریم. ۲ پاس نمی دهیم به هم. لق می زنیم توی زمین. حرص خوردن من برای این چیزهاست؛ وگرنه فوتبال برد و باخت دارد. اشتباه هم وجود دارد..

این تصویر دلیل برخی از اعتراضات پاشازاده سرمربی تیم فوتبال چوکا را نشان می دهد که افراد زیادی در ورزشگاه وحدت در حال تماشای بازی هستند


اما در موقعیتی که یک شهر دنبال ماندن تیم هستند تا سال بعد یک تیم قوی بسته شود، حرص من به خاطر این است. وگرنه من دو هفته مریض بودم و می توانستم اصلا نیایم یا روی نیمکت بنشینم و دستیارم را بفرستم کنار خط. ولی نمی توانم؛ غیرتم قبول نمی کند و شدنی نیست. اگر من می آیم باید امتیاز بگیرم.


او در بخش پایانی حرف هایش خطاب به بازیکنان تیمش گفت: البته آستارا هم شهرش و هم تیمش محترم است و خدایی ناکرده توهین نمی کنم. این تیم در میانه جدول است و ما باید امتیاز می گرفتیم که از ته جدول بالا بیاییم. دلم به خاطر این چیزها می سوزد. امیدوارم بچه ها به خودشان بیایند. این هفته هفته سختی خواهد بود و خیلی سخت گیری می کنم که بتوانیم در این بازی خانگی امتیاز لازم را بگیریم.

تگ ها


دسته یک مهدی پاشازاده چوکا تالش