پاشازاده: نتایج تیم ملی مثل غذای بی‌نمک است

بازیکن سابق تیم ملی معتقد است نمایش شاگردان اسکوچیچ در مصاف با سوریه هماهنگ نبوده، که بخشی از آن را به دلیل مهیا نبودن شرایط برای برگزاری اردو می‌داند....

مهدی پاشازاده بازیکن سابق تیم ملی و باشگاه استقلال در گفتگویی در مورد عملکرد تیم ملی ایران مقابل سوریه در اولین دیدار مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که با پیروزی یک بر فصل همراه شد، اینطور حرف هایش را آغاز کرد: در مورد نتیجه و این بازی حرف و حدیث زیاد است و هر کس نظر خودش را می گوید ولی حرف منطقی این است که خوب نبودیم. تیم حریف دفاع می کرد، ولی برنامه خاصی در تیم ما نبود و نتوانستیم برنامه‌ای که در نظر داشتیم را اجرا کنیم.

*تیم بدون آماده‌سازی وارد مسابقات شد


بخش بعدی حرف‌های مربی و پیشکسوت فوتبال ایران در مورد شرایط آماده سازی تیم ملی پیش از شروع رقابت‌های مقدماتی جام جهانی بود و در این مورد بیان کرد: از آن طرف تیمی روانه مسابقه شده که هیچ گونه آماده سازی‌ای نداشته و  یک سری از بازیکنان هم جدید بودند و تازه در کنار هم قرار گرفته‌اند. هیچ اردو و بازی تدارکاتی ای نبوده است. دلیل برگزاری تمام اردوها و بازی‌های تدارکاتی برای هماهنگ شدن تیم است، ولی ما اصلا هماهنگ نبودیم و به نظرم باید بهتر بشویم.»

*تیم ملی در حال پوست اندازی است


پاشازاده  در مورد حضور برخی بازیکنان جدید در اردوی تیم ملی توضیح داد:« در حال پوست اندازی هستیم و یک سری‌ها را شاید هنوز به اسمشان را عادت نکرده ایم که در تیم ملی باشند. در ۱۰ سال گذشته همیشه تغییر کم داشته ایم و یکی دو بازیکن آرام آرام می رفتند و یکی دو نفر اضافه می شدند. این روش کی‌روش بود. اما به یکباره نسلی عوض شده اند. در پست دفاع تغییرات زیاد بوده و هنوز عادت نکرده ایم. در خط هافبک هم یک مقدار تغییرات داشته ایم. ارنج نیمه دوم را بیشتر می پسندیدم. عزت‌اللهی با ورودش تیم را راه انداخت.»

*در نیمه دوم شرایط بهتر شد


او سپس با اشاره به روش بازی سوریه ادامه داد:« وقتی تیمی جمع بازی می‌کند، ما هم باید جمع بازی می‌کردیم. در نیمه اول دفاع های چپ و راست هم نفوذ نمی کردند. با آمدن میلاد محمدی شرایط بهتر شد.  با ورود عزت اللهی با پاس های قطری تیم حریف را باز کردیم و با همین پاس ها تیم را به راست بردیم و به چپ آوردیم و موفق به گلزنی شدیم، اما تیم هنوز کار دارد. باید بیشتر کار کند. امیدوارم فدراسیون بتواند امکانات خوبی به تیم ملی بدهد و تیم ملی هم رسیدن به جام جهانی برایش دور از دسترس نیست.

*صد در صد نبودن اسکوچیچ موثر بود


پاشازاده سپس در مورد اینکه چقدر نبودن اسکوچیچ و هاشمیان در نمایش تیم تاثیرگذار بوده، بیان کرد: صد در صد. دو نفر از کادر فنی نبودند و این موضوع در بازی با این حساسیت تاثیرگذار است؛ آن هم اولین مسابقه.


*نتایج تیم ملی مثل عذای بی‌نمک است


سوال بعدی از پاشازاده در مورد نتایج کسب شده توسط اسکوچیچ در هشت مسابقه با تیم ملی و کسب هشت پیروزی بود. او در مورد اینکه این نتایج را چطور ارزیابی می کند، اینطور واکنش نشان داد:« نتایج خوب است و آمار خوب است، ولی نمک ندارد. این مثل یک غذای خوب ولی بی نمک است. آمار آقای اسکوچیچ  عالی است، ولی نمک ندارد مثل یک غذای بی‌نمک که به آدم نمی‌چسبد.

*مالیک باید با ایجاد موقعیت همراه باشد


مدافع میانی سابق استقلال در رابطه با این سوال که چطور پیروزی‌های تیم ملی می‌تواند به دل بچسبد، توضیح داد: به هر حال ایشان سرمربی تیم ملی است و نتیجه هم گرفته است، اما وقتی در یک نیمه نمی‌توانی موقعیتی به دست بیاوری و با یک گل می‌بری که آن هم پس از برخورد به بازیکن حریف بلوکه شده و به گل رفته، خوب نیست. باید موقعیت های بیشتری به دست بیاوریم. یک مسئله دیگر مالکیت توپی است که به درد نخورد. همیشه به بازیکنان خودم هم این موضوع را می‌گویم. اگر قرار است مالکیت توپ باشد، باید در راستای ایجاد موقعیت و تحت فشار گذاشتن حریف باشد. ضمن اینکه اصلا در ضدحملات حریف خوب عمل نکردیم و اگر یکی دو موقعیتی که آنها در نیمه اول داشتند، به گل تبدیل می‌شد باید می‌نشستیم و فکر‌ می‌کردیم که چه اتفاقی برایمان افتاده است. حالا اما با یک برد یک بر صفر فرار کردیم ولی باید از تجربیات آن برای بازی های بعدی استفاده کنیم.

*نباید به عراق ببازیم


سوال در مورد مصاف با عراق بخش بعدی صحبت‌های ما با مهدی پاشازاده کاپیتان سابق تیم ملی بود و او در واکنش به این سوال گفت: عراق در کشور کره جنوبی نتیجه خوبی گرفته و تیم سرسختی است. به نظرم بعد از بازی با کره‌جنوبی حساس‌ترین بازی ما همین بازی با عراق است. ما نباید در این مسابقه ببازیم. یک مساوی هم در این مسابقه خوب است. باید مثل شطرنج عمل کنیم. آنها در مسابقه دور رفت مرحله قبلی منتظر اشتباه ما بودند و با اشتباه ما به صدر رفتند. این بازی ما باید سعی کنیم از اشتباهات آنها استفاده کنیم.

*نمی‌دانم چرا از یک سری بازیکنان استفاده نمی‌شود


از پاشازاده خواستیم تا در بخش پایانی صحبت هایش در مورد تیم ملی کمی  از جزئیات هم بگوید. او اینطور به حرف هایش را در مورد تیم ملی ادامه داد: اگر بخواهیم جزئی تر صحبت کنیم، از یک سری بازیکنان اصلا استفاده  نمی‌شود. نمی‌دانم چرا از قایدی استفاده نمی شود. در این بازی هایی که بسته است، او می تواند موثر باشد. من نمی گویم سرلک بد است، اما تجربه عزت اللهی بیشتر است و وقتی آمد بازی بهتر شد. اگر ریزتر بخواهیم بگوییم، اگر قرار است دو مهاجمه بازی کنیم، کسان دیگری می توانند باشند و این ها هم سوال برانگیز است؛ حتی در پست وینگرهای تیم ملی ولی در نهایت باید به نظر سرمربی تیم احترام گذاشت.

*اصلا نمی‌دانم در استقلال چه خبر است


درنهایت از مهدی پاشازاده در رابطه با شرایط این روزهای استقلال و حرف‌های شب گذشته فرهاد مجیدی پرسیدیم و او با تاکید بر اینکه چیزی از شرایط باشگاه نمی‌فهمد، اینطور حرف‌هایش را خاتمه داد: همین است که می‌بینید. در این مدت همه حمایت کرده اند. نمی‌دانم یک روز مدیریت خوب است، و یک روز بد است. به هرحال باید شفاف سازی شود، تا هوادار بداند مشکل کجاست. باشگاه هم باید برای رسانه‌ها و هواداران اطلاع رسانی کند که بدانند چه اتفاقاتی در حال رقم خوردن است. من اصلا نمی دانم چه خبر است. من هم شنیده‌ام که آقای مجیدی از شرایط گلایه دارند و با این وضعیت باید گفت دوباره روز از نو روزی از نو.

تگ ها


دسته یک مهدی پاشازاده فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال