پالس‌های منفی در ماجرای لغو میزبانی جام‌جهانی/ توطئه علیه ورزش ایران

تصمیمی که اتحادیه جهانی کشتی در فاصله چند روز تا شروع رقابت های جام جهانی مبنی بر لغو میزبانی ایران گرفت، پالس هایی از توطئه طراحی شده برای ورزش ایران را به همراه دارد....

پالس‌های منفی در ماجرای لغو میزبانی جام‌جهانی/ توطئه علیه ورزش ایران

به گزارش مدال، در حالی که مسئولان فدراسیون کشتی تمام شرایط برای برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی را فراهم کرده بودند، صبح روز دوشنبه خبری مبنی بر تصمیم اتحادیه جهانی منتشر و طی آن تاکید شد که این رقابت ها لغو شده است.

این تصمیم در نشست اخیر کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در استانبول ترکیه گرفته شد و دلیل آن هم بروز اتفاقات اخیر در ایران خوانده شده است.

پس از اتخاذ این تصمیم مسئولان فدراسیون کشتی رایزنی های خود با اتحادیه جهانی را آغاز کردند تا از دلایل لغو این میزبانی مطلع شوند و بتوانند با رایزنی های  خود مانع از این اتفاق شوند اما هر چه تلاش کردند راه به جایی نبردند.

با این حال مسئولان وزارت ورزش نیز تلاش خود را برای ابقا میزبانی و برگزاری مسابقات را در کنار فدراسیون دنبال کردند اما آنها هم از پیگیری هایشان به نتیجه مشخصی نرسیدند.

فرشید طهمباسی مدیرکل دفتر بین الملل وزارت ورزش و جوانان در این مورد گفت: این لغو هنوز قطعی نیست و در حد یک ایمیل بوده و رایزنی ها را آغاز کردیم تا با مستندات کافی  میزبانی ایران در رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی را بازگردانیم. ایران همیشه بهترین میزبانی ها را داشته است و قطعا این تصمیم هم منطقی نیست و در صدد بازگرداندن آن هستیم.

هرچند بعید به نظر می رسد اتحادیه جهانی از تصمیم خود برگردد اما پیگیری های خبرنگار مدال مشخص کرد این تصمیم هم در راستای فشاری است که از چند ماه قبل روی ورزش ایران وارد شده و هدفش به چالش کشیدن ورزش کشورمان برای تصمیمات آینده است.

یکی از مسئولان فدراسیون کشتی در گفتگو با خبرنگار مدال تاکید کرد این توطئه اتحادیه جهانی در راستای اتفاقاتی است که در جودو و چند رشته دیگر رخ داد و قطعا در آینده نیز با روش های دیگری رخ خواهد داد.

مسئولان ورزش باید تلاش کنند با رایزنی و دیپلماسی ورزشی قبل از رسیدن به المپیک این مشکلات را حل و توطئه های برخی مسئولان فدراسیون های جهانی را خنثی کنند تا خطری کاروان ورزش ایران  در بازیهای المپیک 2020 را تهدید نکند.

بیشتر بخوانید:

جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ در ایران لغو شد!

تگ ها


فدراسیون کشتی جام جهانی کشتی ایران کشتی