پاکدل: بی‌ثباتی مدیریتی در هندبال شکاف ایجاد کرد

رئیس فدراسیون هندبال گفت: در هندبال شکافی ایجاد شده که یکی از مهمترین دلایل آن بی‌ثباتی مدیریتی در سال‌های اخیر است....

وی افزود: تاکنون در دو مرحله قصد داشتند میزبانی را به دلیل شرایط کرونا و دلایل دیگر از ایران گرفته بگیرند و در هر دو مرحله صالحی امیری بلافاصله ورود کرده و در آخرین مرحله نیز در جریان نشست شورای المپیک آسیا با شیخ احمد دیدار و  گفت و گو کرده و به لطف خدا این میزبانی در کشورمان حفظ شد تا ما بتوانیم بعد از سال‌ها به نوعی خون در رگ های هندبال کشور به جریان بیاندازیم.پاکدل افزود: تمام مسئولhن در تلاش هستند تا بتوانیم این میزبانی را به نحو احسن انجام دهیم. در هندبال شکافی ایجاد شده و یکی از مهمترین دلایل آن بی ثباتی مدیریتی است که در سال‌های اخیر در این رشته ورزشی وجود داشته است. من هشتمین رئیس پنج سال اخیر فدراسیون هندبال ایران هستم و در عرض این پنج سال، شاید ۶ یا هفت مدیر و سرپرست در این فدراسیون رفته و آمده اند و شاید یکی از دلایل اصلی عقب افتادگی امروز ما در آسیا همین مساله بوده است؛ در حقیقت به معنای واقعی کلمه نتوانستیم پشتوانه سازی و برنامه ریزی را برای هندبال انجام دهیم.

وی ادامه داد: امروز قبل از حضور صالحی امیری و هیئت همراه در فدراسیون هندبال، ما یک تفاهم نامه بسیار بسیار خوب را با فدراسیون ورزش دانش آموزی و وزارت آموزش و پرورش منعقد کردیم. در تلاش هستیم تا در هندبال ریل‌گذاری کنیم که صرف نظر از حضور من، هندبال بتواند در سال‌های آینده در مسیری که ریل گذاری شده است، حرکت کند. با قدرت پشتوانه سازی را ادامه می دهیم و اگر شرایط ایجاد شده به واسطه همه گیری ویروس کرونا نبود، شک نداشته باشید که ما حالا چهار یا پنج تیم ملی آماده در رده نونهالان در اختیار داشتیم. برنامه ریزی‌های این امر انجام شده و به شما قول می‌دهم که در صورت حمایت با توجه به برنامه استراتژیک و برنامه عملیاتی فدراسیون و البته برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی که برای فدراسیون تعریف شده و به دنبال اجرای آن هستیم، انشاالله هندبال در سال‌های آتی حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

رئیس فدراسیون هندبال افزود: در سطح بزرگسالان هم در سال گذشته برخلاف انتظارات ما، همه آمدند و با جان و دل کمک کردند و تمام ظرفیت هندبال دست به دست هم داد و همه لژیونرها لبیک گفتند و به تیم ملی کشورشان کمک کردند. در انتخابی المپیک در دیدار بحرین و کره جنوبی اسیر یک (اگر اسمش را تبانی نگذاریم) حرکتی شدیم که متاسفانه تیم ما با وجود شایستگی برای رفتن به جمع چهار تیم، از این مهم بازماند. در واقع ما بعد از بردن کره، در دیدار کره و بحرین فقط با یک نتیجه حذف می شدیم و آن هم، باخت بحرین به کره با دو گل بود و دقیقا همین نتیجه رقم خورد و در ادامه همان بحرین با ۱۰ گل کره را برد و با قهرمانی راهی المپیک شد در قهرمانی آسیا در کویت به هر شکل در بازی آخر با کره جنوبی در مرحله دوم و به دلیل آن مساوی ثانیه های آخر جهانی نشدیم.

پاکدل تاکید کرد: شاید تمام این اتفاقات حکمتی داشت که به هر شکل ما را به جلو حرکت داد تا در مسیر پر کردن آن خلاء و شکاف اقدام کنیم و نقیصه پشتوانه سازی نکردن بعد از نسل طلایی هندبال را برطرف سازیم. با دلگرمی و حمایت بسیار خوبی که از صالحی امیری و تمامی مقامات دیدیم، می‌توانیم این خلاء را پر کنیم و به جد می‌گویم که دکتر صالحی امیری به ما نهایت لطف را داشتند و این حرف از اعماق وجود می‌زنم.

وی در ادامه اظهار داشت: بحث مربی خارجی را دنبال می‌کنیم تا با حمایت مستقیم صالحی امیری این امر محقق شود و سرمربی خارجی خوبی برای تیم ملی بزرگسالان جذب کنیم و بتوانیم برنامه‌های خود را دنبال کرده و هندبال کشورمان را به جایگاهی که شایسته آن است در آسیا برسانیم.

پاکدل با اشاره به رشته هندبال ساحلی تصریح کرد: ظرفیت بسیار خوبی در هندبال ساحلی داریم و سال گذشته سوم آسیا شدیم و این در حالی بود که باید قطعا فینالیست می شدیم. سابقه هشتمی جهان را نیز در کارنامه داریم و همیشه جزو سه تیم برتر آسیا بودیم و در تلاشیم تا همین روند رو به جلو را در این هندبال ساحلی پیگیری کنیم.

وی افزود: در هندبال بانوان اما از قافله تبم های اول آسیا عقب افتادیم اما در تلاش هستیم و به تازگی بعد از سال ها در هندبال دختران یک حامی مالی بسیار خوب پیدا کردیم و شرکت و باشگاه اشتادسازه تیم ملی جوانان ما را تحت پوشش خود قرار داد تا دختران ما با حمایت این باشگاه در رقابت های قهرمانی آسیا شرکت کنند و مدیرعامل این باشگاه نیز به نظر بدنبال جذب یک سرمربی خارجی خوب و باکیفیت است.

وی در ادامه افزود: تلاش می‌کنیم تا با یاری خدا با وجود تمام مشکلات، رو به جلو حرکت کنیم اما اعتبارات فعلی وزارت ورزش و به نوعی کمیته ملی المپیک که البته سال گذشته کمک ویژه‌ای به ما کرد، در حال حاضر جوابگوی نیازهای این رشته گروهی نیست. همواره گفته‌ام و در صحبت با سلطانی فر و علینژاد معاون ایشان نیز اشاره کردم که برخی رشته‌ها حتی با ۳۰ سال سرمایه‌گذاری، در آسیا حتی جزو سه تیم اول قرار نخواهند گرفت اما هندبال این ظرفیت را دارد‌. هندبال فینالست آسیا بوده و در جام جهانی بازی کرده است. با نگاه خاص مسئولین که البته صالحی امیری در عمل این موضوع را اثبات کرده و در این ۲۰ ماه به من و مجموعه فدراسیون محبت ویژه‌ای داشتند، بی‌شک افق روشنی در انتظار هندبال کشورمان است.

تگ ها


هندبال