پایان انتظار / شمارش معکوس تا ورود بانوان ایرانی به ورزشگاه‌های فوتبال

در حالی که نامه فیفا برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها روی میز رئیس فدراسیون قرار دارد، با خبر شدیم زیر ساخت‌ها تا مقدماتی جام جهانی 2022 کامل شده و بانوان این رقابت‌ها را می‌توانند در ورزشگاه از نزدیک ببینند....

محمد سررشته داری
خیلی ها تصور می کنند که نامه فیفا برای باز کردن ورود بانوان به ورزشگاه ها مربوط به لیگ برتر است اما واقعیت اینست که نامه اخیر فیفا به فدراسیون فوتبال در مورد باشگاه ها نیست، بلکه مربوط است به بازی های تیم ملی ایران است. 
فیفا بارها در این رابطه با مسئولان فوتبال ایران و مسئولان رده بالاتر در دولت از جمله حسن روحانی مذاکره کرده تا بانوان هم بتوانند مثل آقایان در ورزشگاه های ایران فوتبال را تماشاکنند و همان حقوقی را که در اداره ها و اماکن عمومی دیگر دارند را در ورزشگاه های فوتبال هم داشته باشند.
آخرین خبر اما چیست؟ 
با وجود آنکه مسئولان فدراسیون فوتبال در این رابطه هیچ حرفی نمی زنند اما با خبر شدیم کارگروه ها و کمیته های ارزیابی در این زمینه تشکیل شده و فوتبال ایران می کوشد تا قبل از شروع رقابت های مقدماتی جام جهانی فوتبال زیرساخت‌های لازم برای ورود بانوان به ورزشگاه ها را فراهم کند. در این کمیته ها طوری برنامه ریزی می شود که بانوان با حفظ کرامت و جایگاهشان با آرامش وارد ورزشگاه ها شوند. زیرا فیفا تاکید دارد در صورت عدم حضور بانوان، حضور ایران در دوره بعدی رقابت‌های جام جهانی منتفی خواهد بود.
در واقع باید اینگونه گفت که با توجه به اقدامات صورت گرفته بانوان ایرانی می توانند از رقابت های مقدماتی جام جهانی آزادانه به ورزشگاه‌ها بروند و مسابقات تیم ملی ایران را از نزدیک ببینند. این رقابت ها در روز26 تیر ماه برای قاره آسیا در کوالالامپور قرعه کشی خواهد شد. 
این خبر را از میان مسئولان، کسی تائید نمی کند اما مذاکرات بسیاری در این رابطه انجام شده و این پروژه که فیفا و البته بسیاری از مردم ایران روی آن تاکید دارند به احتمال فراوان از رقابت های مقدماتی جام جهانی اجرایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

برنامه بازی‌های مهم یکشنبه ۹ تیر

 

 

تگ ها


‌ورود زنان به ورزشگاه فدراسیون فوتبال ایران محمد سررشته‌داری تیم ملی فوتبال ایران ورود بانوان به ورزشگاه لیگ برتر خلیج فارس فوتبال