پایان خدمت سربازی ستاره کره‌ای تاتنهام+ عکس

سون هیونگ مین با کامل کردن دوره آموزش نظامی خود در کره جنوبی موفق شد خدمت وظیفه خود را به پایان برساند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سون هیونگ مین، ستاره کره‌ای تاتنهام که با استفاده از فرصت بوجود آمده در نتیجه تعطیلی لیگ برتر به دلیل اپیدمی کرونا به کشورش کره جنوبی بازگشته بود تا دوران آموزشی سربازی اجباری را پشت سر بگذارد، این دوره را کامل کرده و گواهینامه پایان خدمت وظیفه را دریافت کرد.

سون روز اول اردیبهشت به پادگان تنفگداران دریایی کره جنوبی در جزیره ججو وارد شد تا دوره سه هفته‌ای آموزش نظامی را پشت سر بگذارد. رسانه‌های کره‌ای اعلام کردند او در این دوره عملکرد عالی داشته و در میان هم دوره‌ای‌هایش از ۱۵۷ نفر به عنوان نفر پنجم به این دوره خاتمه داده است. گفته شده که به خصوص امتیاز تیراندازی سون بالا بوده.

مراسم پایان دوره آموزشی به صورت نظامی و دور از چشم رسانه‌ها برگزار شد ولی رسانه‌ها گزارش دادند که هزاران نفر از هواداران او بیرون پادگان منتظر ایستاده بودند.

خدمت سربازی اجباری در کره جنوبی ۲۱ماهه است ولی سون به دلیل اینکه در سال ۲۰۱۸ به عنوان بازیکن تیم ملی فوتبال این کشور مدال طلای بازی‌های آسیایی را بدست آورده بود طبق قانون از خدمت سربازی معاف شده بود. ولی بر اساس قانون کره در صورت معاف شدن هر جوان کره‌ای از سربازی، او همچنان باید دوران آموزش نظامی را پشت سر بگذارد. سون البته طبق قانون باید تا سال ۲۰۲۳ چندین بار به کره بازگشته و در کارهای عام‌المنفعه خدمت کند تا در نهایت بتواند کارت معافیت از خدمت خود را دریافت کند.

بیشتر بخوانید:
درخواست رسمی فدراسیون اسپانیا برای افزایش تعویض‌ها
ادعای لگانس؛ تاریخ شروع لالیگا: ۳۱ خرداد
چیمشیر: تیم من مدعی قهرمانی در ترکیه است 

تگ ها


کره جنوبی سون هیونگ مین فوتبال جهان تاتنهام فوتبال