پایان رسمی کار ستاره ترکیه ای در بارسلونا

امروز و پس از ۵ سال، رسما قرارداد آردا توران با بارسا به اتمام می رسد و او بازیکن آزاد خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، تابستان ۲۰۱۵ آردا با رقم ۳۴ میلیون یورو بعلاوه ۷ میلیون یورو بندهای متغیر،  اتلتیکو را به مقصد بارسا ترک کرد ولی هرگز نتوانست خود را با فضای بارسا وفق دهد. او ژانویه ۲۰۱۸ با قراردادی دو سال و نیمه و قرضی راهی باشاک شهیر ترکیه شد و در این تیم هم موفق نبود.

ژانویه گذشته پس از ۳۰ بازی و زدن تنها دو گل، تیم ترکیه ای را ترک کرد و فعلا بدون تیم است.

امروز ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ قرارداد آردا با بارسا رسما به اتمام خواهد رسید تا ستاره ترکیه ای تبدیل به بازیکن آزاد شود و گفته می شود مقصد بعدی او گالاتاسرای خواهد بود.

آردا سال ۲۰۱۵ پس از ۱۷۸ بازی درخشان برای اتلتیکو و فتح یک لالیگا، سوپرکاپ اسپانیا و اروپا و لیگ اروپا با امید و آرزوی فتح لیگ قهرمانان تصمیم گرفت راهی بارسلونا شود در حالی که این باشگاه از ثبت بازیکن محروم بود. او به همراه الکس ویدال یک نیم فصل بیرون نشست تا بتواند برای بارسا به میدان برود. اولین بازی او برابر اسپانیول در ژانویه ۲۰۱۶ بود ولی هرگز نتوانست برای بارسا ستاره مورد انتظار نشان دهد.

او در این مدت بیشتر به دلیل رفتارها و حواشی غیرفوتبالی اش بر سر زبان ها بوده است. در قرارداد قرضی آردا با باشاک شهیر بندی وجود داشت که به بارسا اجازه می داد، در هر پنجره نقل و انتقالاتی، این بازیکن را به فروش برساند و ۲۵ درصد رقم انتقال را به باشگاه ترکیه ای بدهد اما هرگز این اتفاق رخ نداد چرا که هیج باشگاهی تمایلی برای خرید او نداشت.

تگ ها


آردا توران بارسلونا