پایان رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌ها

مرحله اول رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش زنان با پیشتازی تیم سپاهان اصفهان و جابه‌جایی پنج رکورد ملی و باشگاهی به پایان رسید....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، مرحله اول رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش زنان طی روزهای ۱۷ و ۱۸ شهریور ماه برگزار شد که در پایان روز دوم سپاهان اصفهان در ۱۰ ماده مقام نخست را کسب کرد. پس از آن  تیم‌های پلیمر خلیج فارس و دانشگاه آزاد اسلامی هر کدام ۶ مقام نخست به دست آوردند.

در روز پایانی این مسابقات فاطمه محیطی زاده در هفتگانه ۴۲۱۰ امتیاز به دست آورد و رکورد ملی جوانان را که پیش از این با امتیاز ۳۹۰۴ در دست خودش بود، ارتقا داد. همچنین مهسا میرزا طیبی در پرش با نیزه رکورد ۳.۹۱ متر را ثبت کرد و رکورد ملی این ماده را که با ۳.۹۰ در اختیار خودش بود، شکست.  

نکته قابل توجه در این دوره از رقابت‌ها شکسته شدن رکورد باشگاهی دوی ۱۰۰ متر بود؛ فرزانه فصیحی در جریان روز نخست این مسابقات با ثبت زمان ۱۱.۶۸ ثانیه رکورد این ماده که پیش از این با زمان ۱۱.۶۹ ثانیه در اختیار مریم طوسی بود را شکست.

بانوان در روز نخست و در دو ماده دیگر نیز رکورد باشگاهی را شکستند؛ در پرتاب چکش، زهرا عرب رستمی با پرتابی به طول ۵۵.۱۷ رکورد سابق این ماده را (۵۳.۸۸ متر) در دست ریحانه آرانی بود، جابه‌جا کرد.  پریسا عرب نیز در ۵۰۰۰ متر با ثبت زمان ۱۷:۳۲.۶۳ دقیقه رکورد سابق این ماده را( ۱۷:۴۰.۵۷) که متعلق به خودش بود را شکست.  این رکوردشکنی‌ها پس از تایید تست دوپینگ ثبت می‌شود.  

طبق اعلام فدراسیون دوومیدانی در این دوره از رقابت‌ها تیم‌های پلیمر خلیج فارس، دانشگاه آزاد اسلامی، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان،  سلکتور، دانشگاه یزد، هیات تهران، هیات قم، مازندران، کهکیلویه وبویر احمد، لرستان، خراسان جنوبی، هیات سیستان بلوچستان،  هیات هرمزگان، هیات اصفهان، ناشنوایان، خراسان شمالی و مرکزی حضور دارند.

نتایج روز پایانی مسابقات زنان به شرح زیر است: 

دوی ۲۰۰ متر

فرزانه فصیحی از سپاهان اصفهان، ۲۴.۹۵ ثانیه

الهام کاکلی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۲۵.۵۸ ثانیه

حمیده اسماعیل‌نژاد از سپاهان اصفهان، ۲۶.۰۲ ثانیه

دوی ۸۰۰ متر

تکتم دستاربندان از پلیمرخلیج فارس، ۲:۱۵.۷۶ دقیقه

مریم محمودی از سپاهان اصفهان، ۲:۱۶.۷۹ دقیقه

حدیث رئوف‌خوش فطرت از پلیمرخلیج فارس، ۲:۱۹.۱۳ دقیقه

دوی ۱۰۰۰۰ متر

پریسا عرب از دانشگاه آزاد اسلامی، ۴۰:۰۸.۵۶ دقیقه

پریچهر شاهی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۴۱:۵۱.۳۰ دقیقه

عاطفه عظیمی از سلکتور، ۴۱:۵۸.۲۵ دقیقه

دوی ۴۰۰ متر بامانع

کژان رستمی از سپاهان اصفهان، ۱:۰۲.۹۸ دقیقه

زهرا مرادی از پلیمر خلیج فارس، ۱:۰۴.۲۸ دقیقه

شهلا محمودی از سپاهان اصفهان، ۱:۰۴.۳۲ دقیقه

دوی ۳۰۰۰ متر بامانع

فاطمه نصر از سپاهان اصفهان، ۱۱:۴۹.۳۱ دقیقه

سمیرا خداترس از پلیمرخلیج فارس، ۱۲:۰۰.۵۵ دقیقه

فاطمه سیما شادکام از پلیمرخلیج فارس، ۱۲:۰۷.۳۴ دقیقه 

پرش طول

ریحانه مبینی از پلیمرخلیج فارس، ۶.۰۸ متر

کیمیا پورخلخال از هیات تهران، ۵.۴۵ متر

الهه رحیمی‌فر از دانشگاه آزاد اسلامی، ۵.۳۴ متر

پرش با نیزه

مهسا میرزاطیبی از پلیمرخلیج فارس، ۳.۹۱ متر

سمیرا کردعلی از سپاهان اصفهان، ۳.۲۰ متر

پرتاب نیزه

سحر ضیایی از سپاهان اصفهان، ۴۲.۵۰ متر

صبا عظیمی از پلیمرخلیج فارس، ۳۵.۸۴ متر

سپیده توکلی‌نیک از دانشگاه آزاد اسلامی، ۳۱.۰۶ متر

پرتاب دیسک

ژاله کاردان از سپاهان اصفهان، ۴۷.۰۰ متر

فاطیمازهرا قربانیان از خراسان شمالی، ۴۰.۸۶ متر

الهام سمرقندیان از دانشگاه آزاد اسلامی، ۳۹.۵۱ متر

هفتگانه

فاطمه محیطی‌زاده از پلیمرخلیج فارس، ۴۲۱۰ امتیاز

فائزه طباطبایی از سپاهان اصفهان، ۴۱۲۷ امتیاز

الناز موسایی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۳۳۹۲ امتیاز

۴ در ۴۰۰ متر امدادی

پلیمر خلیج فارس، ۳:۵۴.۰۹ دقیقه

سپاهان اصفهان، ۳:۵۵.۱۱ دقیقه

دانشگاه آزاد اسلامی، ۴:۱۴.۵۶ دقیقه

نتایج روز نخست مسابقات زنان به شرح زیر است:

دوی۱۰۰ متر

فرزانه فصیحی از سپاهان اصفهان، ۱۱.۶۸ ثانیه

حمیده اسماعیل‌نژاد از سپاهان اصفهان، ۱۲.۲۳ ثانیه

ساناز امیری‌پور از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۲.۵۱ ثانیه 

دوی ۴۰۰ متر

کژان رستمی از سپاهان اصفهان، ۵۵.۶۱ ثانیه

مریم محبی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۷.۲۶ ثانیه

زهرا مرادی از پلیمر خلیج فارس، ۵۷.۴۵ ثانیه

دوی ۱۵۰۰ متر

مریم محمودی از سپاهان اصفهان، ۴:۴۱.۶۳ دقیقه

تکتم دستاربندان از پلیمرخلیج فارس، ۴:۴۲.۸۰ دقیقه

فاطمه نصر از سپاهان اصفهان، ۴:۴۶.۹۱ دقیقه

دوی۵۰۰۰ متر

پریسا عرب از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۷:۳۲.۶۳ دقیقه

عاطفه عظیمی از سلکتور، ۱۹:۲۷.۲۰ دقیقه

فاطمه میریان از سپاهان اصفهان، ۱۹:۳۷.۷۰ دقیقه

۱۰۰۰۰ متر پیاده روی

زهرا جعفرآبادی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۶:۲۳.۰۱ دقیقه

زینب احدی از سپاهان اصفهان، ۵۶:۳۱.۴ دقیقه

محدثه اولادی از هیات تهران، ۱:۰۳.۰۵ ساعت

۱۰۰ با مانع

سارا ندافی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۴.۶۹ ثانیه

فائزه عاشورپور از سپاهان اصفهان، ۱۴.۸۰ ثانیه

پردیس عبدالمحمدی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۵.۶۴ ثانیه

پرش ارتفاع

آیلین بابکی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱.۷۵ متر

مهسا کارگر از سپاهان اصفهان، ۱.۶۸ متر

مینا حسینی از سلکتور، ۱.۶۸ متر 

پرش سه گام

حدیث احمدی از سپاهان اصفهان، ۱۲.۵۳ متر

سارینا ساعدی از پلیمرخلیج فارس، ۱۲.۰۳ متر

مریم کاظمی از سپاهان اصفهان، ۱۲.۰۱ متر

پرتاب وزنه

سپیده توکلی از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۲.۲۱ متر

ثنا دادرس از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۱.۷۱ متر

مبینا طاهرخانی از پلیمرخلیج فارس، ۱۱.۵۱ متر

پرتاب چکش

زهرا عرب رستمی از پلیمر خلیج فارس، ۵۵.۱۷ متر

ریحانه آرانی از سپاهان اصفهان، ۵۴.۳۵ متر

بیتا فکری از دانشگاه آزاد اسلامی، ۴۸.۶۵ متر

۴ در ۱۰۰ متر امدادی

سپاهان اصفهان، ۴۸.۵۵ ثانیه

دانشگاه آزاد اسلامی، ۴۹.۰۰ ثانیه

هیات تهران، ۵۱.۸۰ ثانیه

تگ ها


دو و میدانی