پایان ۱۵سال انتظار؛ پیروزی مسی و یارانش بر ارتفاع

تیم ملی آرژانتین با پیروزی ۲-۱ مقابل بولیوی در لاپاز به یک ناکامی ۱۵ساله پایان داد و توانست در پایتخت بولیوی به پیروزی برسد....

به گزارش "ورزش سه"، مسی و یارانش در تیم ملی آرژانتین دیروز در شهر لاپاز پایتخت بولیوی به مصاف تیم ملی این کشور رفتند. دیدار دو تیم در چارچوب مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ با پیروزی ۲-۱ آلبی سلسته به پایان رسید تا مسی و یارانش بعد از ۱۵ سال طعم پیروزی در این شهر را بچشند. پیش از این آخرین باری که آرژانتین در لاپاز به پیروزی رسیده بود به سال ۲۰۰۵ برمی گشت.

این پیروزی برای آرژانتین پیروزی بسیار مهمی بود. بازی در خانه بولیوی برای تیم‌های آمریکای جنوبی همیشه بسیار دشوار بوده که علتش به ارتفاع بسیار زیاد شهر لاپاز از شهر دریا برمی گردد. در ارتفاع بالا از سطح دریا غلظت اکسیژن در هوا پایین می‌آید و نفس کشیدن را سخت می‌کند چه برسد به ۹۰ دقیقه دویدن در زمین فوتبال. لیونل اسکالونی یک روز قبل از بازی با اشاره به این مساله گفته بود بازی کردن در لاپاز مثل غرق شدن زیر آب می ماند.

به دلیل همین شرایط بود که آرژانتین تا پیش از بازی دیروز پانزده سال بود که نتوانسته بود بولیوی را در خانه اش شکست دهد.

وقتی بازی دو تیم در ارتفاع ۳۶۰۰ متری از سطح دریا شروع شد ابتدا بولیوی بود که به گل رسید ولی در ادامه مسی و یارانش موفق شدند با گلهای لائوتارو و خواکین کورئا به پیروزی برسند.

تگ ها


تیم ملی آرژانتین آرژانتین