پایان طلسم گلزنی؛ CR۷ نزدیکتر از همیشه به رکورد دایی

کریستیانو رونالدو شب گذشته با گلزنی برابر لوکزامبورگ به صد و سومین گل ملی خود رسید و یک گام دیگر به شکستن رکورد علی دایی نزدیک شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی پرتغال شب گذشته در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف لوکزامبورگ رفت و توانست این تیم را با گل های دیوگو ژوتاف کریس رونالدو و ژوائو پالینیا شکست دهد. رونالدو یک گل دیگر هم در دقیقه ۷۷ بازی برای پرتغال به ثمر رساند که مردود اعلام شد.

پرتغال از دو بازی خود یک برد و یک تساوی به دست آورده بود و رونالدو در هیچکدام از دو بازی موفق به گلزنی نشده بود. CR۷ دیشب برابر لوکزامبورگ توانست سی و یکمین گل خود در مرحله مقدماتی جام جهانی را به ثمر برساند. او اکنون از زمان پیوستن به تیم ملی پرتغال در تک تک سال‌های حضورش در این تیم گلزنی کرده است و تنها شش گل دیگر تا رسیدن به رکورد تاریخی ۱۰۹ گل ملی علی دایی فاصله دارد.

رونالدو دومین فوتبالیست تاریخ است که پس از علی دایی از رکورد صد گل ملی عبور می کند. علی دایی در ۱۴۹ بازی خود با پیراهن تیم ملی موفق به زدن ۱۰۹ گل شده بود و اکنون رونالدوی سی و شش ساله پس از ۱۶۸ بازی ملی هنوز شش گل با رکورد دایی فاصله دارد.

شب گذشته در حالی که لوکزامبورگ موفق شده بود در دقیقه ۳۰ بازی ۱-۰ از حریف نامدار خود پیش بیافتد، دیوگو ژوتا در وقت های تلف شده نیمه اول بازی را به تساوی کشاند و کریس رونالدو تنها شش دقیقه پس از آغاز نیمه دوم پرتغال را پیش انداخت. ارسال کوتاه ژوائو کانسلو مقابل دروازه به رونالدو رسید و او هم با یک بغل پای ساده، حساب کار را ۲-۱ کرد.

گل صد و سوم رونالدو پس از ۴۱۵ دقیقه گل نزدن در تیم ملی پرتغال به ثمر رسید؛ طولانی ترین زمانی که کاپیتان افسانه ای پرتغال موفق به گلزنی نشده بود!

رونالدو در نیمه دوم هم یک بخت مسلم گلزنی داشت و در حالی که با دروازه بان تک به تک شده بود و به راحتی م یتوانست دروازه را باز کند، توپ را به دروازه بان کوبید و این فرصت را از دست داد، هر چند در برگشت توپ موفق شد دروازه لوکزامبورگ را باز کند اما این بار پرچم کمک داور به نشانه افساید بالا رفته بود.

بیشتر بخوانید:

فیفا کریس رونالدو را محروم می کند؟

تکرار عجیب تاریخ مانع رسیدن رونالدو به دایی

 

 

تگ ها


علی دایی تیم ملی پرتغال کریستیانو رونالدو فوتبال جهان فوتبال