Banner

پایان لیگ های اروپایی در تیرماه و یورو ۲۰۲۰ در پاییز

طبق ادعای نشریه ایتالیایی احتمال تصویب طرحی مبنی بر اتمام لیگ های اروپایی در ماه ژوئن(اوایل تیر) و موکول شدن یورو ۲۰۲۰ به پاییز امسال، بالا خواهد بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا یوفا تصمیم به تعویق یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان و لیگ اروپا گرفت.

وضعیت صعود ۴ تیم به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مشخص شده بود ولی این هفته باید ۴ بازی دیگر برگزار می شد تا تکلیف ۴ تیم دیگر هم مشخص شود. همچنین به غیر از دو بازی اینتر-ختافه و سویا-رم، دور رفت یک هشتم نهایی لیگ اروپا هفته گذشته به انجام رسید و دور برگشت قرار بود پنجشنبه همین هفته برگزار شود ولی همه این بازی ها سه هفته به تعویق افتادند.

قرار است فردا در سوئیس در مورد نحوه ادامه برگزاری لیگ قهرمانان و لیگ اروپا تصمیم گیری شود که البته این قضیه به ادامه رقابت های لیگ های مختلف اروپایی نیز وابسته است.

در حال حاضر تمام لیگ های معتبر اروپایی به تعویق افتاده اند ولی این اراده وجود دارد که از اواسط بهار بار دیگر از سر گرفته شوند.

نشریه کوریره دلو اسپورت امروز از طرح فدراسیون فوتبال این کشور برای ادامه سری آ خبر داد. به این ترتیب که ادامه بازی ها از ماه می خواهد بود و در ماه ژوئن نیز به اتمام خواهد رسید.

کشوری مثل اسپانیا نیز که دیرتر از ایتالیا به قرنطینه عمومی رفت نیز چنین برنامه ای دارد و حالا همه منتظر تصمیم گری در مورد لیگ قهرمانان و لیگ اروپا هستند.

یوفا به دلیل مسائل مالی و اقتصادی که در هر دو تورنمنت بسیار تاثیرگذارند، قصد دارد تحت هر شرایطی بازی ها ادامه یابند. 

برای این منظور جدید ترین طرح به به برگزاری نیمه نهایی به صورت تک بازی در یک کشور بر می گردد. به این صورت که ۴ تیم راه یافته به نیمه نهایی لیگ قهرمانان در استانبول و بر حسب قرعه کشی دو تک بازی را برگزار خواهند کرد و برنده ها نیز در فینال به مصاف هم می روند. در لیگ اروپا نیز گدانسک میزبان ۴ تیم نیمه نهایی خواهد بود. روزهای ۴ و ۵ ژوئن برای نیمه نهایی لیگ قهرمانان در نظر گرفته شده است و باید به تصویب برسد.

همچنین احتمال برگزاری یک چهارم نهایی به صورت مجتمع در استانبول نیز مطرح شده است ولی جمع کردن هشت تیم در یک کشور و انجام ۷ بازی در مدتی محدود، مشکلات خاص خود را خواهد داشت و بعید است چنین طرحی به تصویب نهایی برسد.

بحث دیگر به برگزاری یورو ۲۰۲۰ بر می گردد که قرار بود ماه ژوئن و در ۱۲ کشور مختلف برگزار شود. طبعا با از سر گرفته شدن لیگ ها از ماه می، برگزاری یورو ۲۰۲۰ در زمان از قبل تعیین شده، غیرممکن خواهد بود.

به همین منظور امروز رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا خواهان تعویق این بازی ها شد تا لیگ های اروپایی به سرانجام برسند.

پیش بینی بر این است که یورو ۲۰۲۰ یا به سال بعد موکول شود یا اینکه امسال بین ۲۳ نوامبر تا ۲۳ دسامبر برگزار شود که پیش درآمدی خواهد بود بر جام جهانی ۲۰۲۲ که برای اولین بار در پاییز برگزار خواهد شد.

اگر این طرح به تصویب برسد، لیگ ها ماه ژوئن به اتمام می رسند، در ماه جولای بازیکنان استراحت می کنند و در ماه آگوست، تمرینات پیش فصل شروع خواهد شد. فصل جدید نیز از ماه سپتامبر آغاز می شود.

بازی های لیگ و نیز لیگ قهرمانان و لیگ اروپا از نوامبر تعطیل می شوند و بازیکنان ملی پوش در اختیار تیم های خود قرار خواهد گرفت تا از ۲۳ نوامبر یورو ۲۰۲۰ شروع شود.

بیشتر بخوانید:

تعیین قهرمان چمپیونزلیگ به سبک یورولیگ بسکتبال!

راهکار برای ادامه چمپیونزلیگ و برگزاری یورو ۲۰۲۰

 

 

تگ ها


یوفا فوتبال جهان فوتبال