پایان مهلت AFC؛ رایی صادر نشد

سه روز است که مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ارایه دفاعیات به دادگاه بین المللی ورزش در خصوص انتخاب بحرین به عنوان میزبان بازی های متمرکز گروه C پایان یافته است.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، با این حال دادگاه بین المللی ورزش برای این پرونده رایی را صادر  نکرده است در حالی که فدراسیون فوتبال ایران برای رسیدگی به این پرونده هزینه سه داور را پرداخت کرده است؛ البته دادگاه بین المللی ورزش پیش تر درخواست فدراسیون فوتبال ایران برای رسیدگی سریع به پرونده و درخواست صدور موقت را رد کرده بود و این بدین معنی است تا زمان صدور رای برگزاری بازی ها در بحرین به قوت خود باقی است. 

هم اکنون ۵ تیم حاضر در گروه C در حال برنامه ریزی برای انجام بازی ها در منامه هستند. جز بحرین که میزبان است چهار تیم خارجی برنامه ی سفر به منامه و حتی روز ورود و هم چنین هتل های خود را تعیین کرده اند و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم آماده می شود که این بازی ها را در منامه برنامه ریزی کند. تعیین داور و عوامل اجرایی بازی ها نیز از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت گرفته است و با توجه به حجم کارهای انجام شده و اینکه تغییر رای دادگاه بین المللی ورزش می تواند برگزاری بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در گروه C را چالش بکشد بعید است میزبانی از منامه سلب شود. بدون شک اگر دادگاه بین المللی ورزش بعد از مشاهده شکایت فدراسیون فوتبال ایران به این نتیجه می رسید که کنفدراسیون فوتبال آسیا در انتخاب میزبانی بحرین تخلفی انجام داده یا با رسیدگی فوری به پرونده موافقت می کرد یا اینکه دستور موقت برای پرونده صادر می شد.

نکته ی مهم دیگر اینکه تصمیمات کلان در فدراسیون فوتبال آسیا همانند فدراسیون فوتبال ایران به صورت شورایی گرفته می شود. در ایران ۹ عضو هیات رییسه هستند که در مورد مصوبات رای می دهند و در فدراسیون فوتبال آسیا هم اعضای کمیته اجرایی تعیین می کنند که بازی های گروه ها در کدام کشور برگزار شود. آیا دادگاه بین المللی ورزش می تواند یک تصمیم جمعی را نقض و میزبانی را از بحرین بگیرد؟

تگ ها


تیم ملی ایران ای اف سی