پایان نژادپرستی در فوتبال ایتالیا؟

فوتبال ایتالیا چند سالی است با بحرانی بزرگ به نام نژادپرستی مواجه شده و این مسئله در فصل جدید به اوج خود رسیده است و اکنون به نظر می‌رسد مسئولان راه حلی برای آن پیدا کرده‌اند....

فوتبال ایتالیا چند سالی است با بحرانی بزرگ به نام نژادپرستی مواجه شده و این مسئله در فصل جدید به اوج خود رسیده است و اکنون به نظر می‌رسد مسئولان راه حلی برای آن پیدا کرده‌اند.

به گزارش مدال، «لوئیجی دی سیِیروو» مدیر سری‌آ با توجه به بالا گرفتن مشکل نژادپرستی در این لیگ، راهکاری برای توقف آن پیدا کرده است. سری‌آ در این سال‌ها برای عدم تلاش جدی برای جلوگیری از این مسئله مورد انتقادات جدی قرار گرفته و اکنون شاید راه‌حلی برای این معضل به مرحله اجرا گذاشته شود.

دی سییروو در صحبت‌هایی بیان داشت: «ما نه تنها یک ورزش ارائه می‌دهیم بلکه مجموعه‌ای از ارزش‌ها را تعیین می‌کنیم. در ورزشگاه‌ها نژادپرستان حاضر می‌شوند و ما تاب شنیدن این شعارها را نداریم، ما تک‌تک آنها را دستگیر خواهیم کرد.»

او در توضیح بیشتر این راهکار افزود: «این مسئله از طریق تکنولوژی میسر خواهد شد. به لطف تکنولوژی شناسایی چهره، می‌توانیم خاطیان را شناسایی کنیم و اجازه ورود آنها به ورزشگاه‌ها را ندهیم.»

بیشتر بخوانید:

قانون جدید فوتبال ایتالیا برای مقابله با نژادپرستی

تگ ها


سری آ نژادپرستی توهین نژادپرستانه مبارزه با نژادپرستی ایتالیا فوتبال جهان فوتبال