پایان هیاهوی بازار-فقط ده روز تا بازی سوریه

بر خلاف آنچه فکرش را می کنید هیجان بازی های ملی و مسابقات مقدماتی جام جهانی تبدیل به بحث اصلی فوتبالدوستان در ایران خواهد شد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در شرایطی که اخبار مربوط به بازار نقل و انتقالات و جابجایی بازیکنان بین تیم های مختلف مهمترین خبرهای اینروزهای فوتبال ایران است اما از آن پر اهمیت تر دیدارهای پیش رو در مسابقات مقدماتی جام جهانی است که در یک چشم بهم زدن از راه خواهد رسید. اگر تعجب نمی کنید از امروز تنها ۱۰ روز دیگر تا دیدار حساس ایران – سوریه در مقدماتی جام جهانی و انتخابی ۲۰۲۰ قطر فرصت باقی مانده است. 

تیم ملی ایران بعد از نمایش قدرتمندانه در مرحله مقدماتی این رقابت ها در بحرین و در شرایطی که در اوج نگرانی ها در نهایت به عنوان صدرنشین به دور دوم رقابت های انتخابی صعود کرد، بعد از آن مسابقات کوچکترین فعالیتی نداشته و این مسئله باعث نگرانی برخی از ناظران درباره سرنوشت تیم ملی در رقابت های پیش رو شده است. البته سرمربی تیم ملی با اشاره به نحوه برنامه ریزی رقابت های باشگاهی و ترافیک مسابقات و هم چنین درگیری بازیکنان لژیونرها در رقابت های باشگاهی عقیده دارد کشاندن آنها در شرایط کرونایی به تهران و بازگشتشان به کشور مبدا ضرری بیش از شرایط نه چندان مطلوب و نرمال فعلی می داشت. با این حال فعالیت های تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بازی مقدماتی جام جهانی با برگزاری یک مینی کمپ با حضور تعدادی از بازیکنان تیم ملی شاخص لیگ برتر ایران آغاز می شود  و سپس با شروع زمان مربوط به روزهای فیفا با معرفی لیست اصلی تیم ملی بازیکنان لژیونر نیز به ایران باز خواهند گشت تا با برگزاری اردوی دو سه روزه خود را آماده اولین مسابقه ایران در این رقابت ها مقابل سوریه کنند. 

حریف نام آشنایی که ما در فروردین ماه گذشته یک بازی تدارکاتی با آنها انجام دادیم و در یک بازی نه چندان دلچسب با سه گل شکستشان دادیم. حالا سوریه که به عنوان یکی از مقتدرترین تیم های دور اول به مرحله دوم رقابت های انتخابی جام جهانی صعود کرده با مربی جدید به ایران خواهد آمد تا دوباره با قدرت اول منطقه خاورمیانه در عرصه ملی شانه به شانه بشود. این احتمال وجود دارد که با معرفی ملی پوشان ایران برای حضور در مینی کمپ تیم ملی دوباره سهم خود را از خبرها و توجه مردم بگیرد و سپس در دو بازی آینده مقابل سوریه و عراق که قرار است در قطر برگزار شود همه چیز در اوج خواهد بود؛ دوباره طرفداران تیم ملی در وعده گاهی که هیچ انتظاری به جز پیروزی در آن نمی رود.

تگ ها


تیم ملی سوریه تیم ملی ایران سوریه فوتبال