پایان کار ویلموتس و تیم ملی؟/ برانکو یا قلعه‌نویی و گل‌محمدی؟

اگر وزیر ورزش اراده کند،تاج بلافاصله به قرارداد مارک ویلموتس با تیم ملی ایران پایان خواهد داد....

به گزارش مدال،فدراسیون فوتبال شایعه حضور برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی را تکذیب نکرده است. از اواسط هفته گذشته شایعات زیادی درباره احتمال بازگشت او به فوتبال ایران مطرح بود. در جلسه هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال اعضا به گلایه از عملکرد ویلموتس و کادرش پرداختند. بلافاصله خبر به دست رسانه‌ها رسید و در پی آن، شایعه حضور برانکو در تیم ملی مطرح شد. با انتشار گسترده این خبر در فضای مجازی و رسانه‌ها، فدراسیون فوتبال هیچ واکنشی نشان نداد. آن‌ها چنین شایعه‌ای را تکذیب نکردند تا این ابهام برای همه وجود بیاید که موضوع جدی است. اتفاق جالب‌تری هم در این بین رخ داده است.برانکو که معمولا پاسخگوی برخی رسانه های وطنی درمورد مطالبات و روند شکایت اش از باشگاه پرسپولیس بود به یک باره تصمیم گرفت حرف نزند!
 آیا دلیل سکوت او می‌تواند درخواست فدراسیون فوتبال باشد؟ تاج کلاً به این کار‌ها علاقه دارد. دوست دارد همه‌چیز با سیاست سکوت پیش برود. هیچ بعید نیست آن‌ها با برانکو تماس گرفته و به او گفته باشند مصاحبه نکند و فعلاً چیزی نگوید. برانکو هم تبعیت کرده و ناگهان با تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای می‌گوید حرف نمی‌زند. ظاهراً تاج قرار است با وزیر ورزش در این باره به بحث و گفتگو بنشیند. او می‌خواهد هماهنگ شده با وزارت ورزش تصمیم بگیرد. سلطانی‌فر هم اواخر هفته گذشته به انتقاد از عملکرد ویلموتس و تیم ملی پرداخت و گفت به هیچ عنوان نتایج راضی‌کننده نیست. او حتی گفت مربی بلژیکی پول سه ماه آینده خود را هم گرفته است.

به هر حال سرمربی تیم ملی این روزها به مربی پروازی معروف شده و اهالی فن معتقدند در صورت ادامه این روند، تیم ملی کشورمان در 4 دیدار حساس آینده دچار مشکلات زیادی در راه صعود به جام جهانی 2022 قطر خواهد شد.

جالب این که با وجود این انتقادات،مارک ویلموتس بلافاصله بعد از بازگشت با تیم ملی به تهران، عازم بلژیک شد و شاید انتقادات فوتبالی‌ها در ایران را چندان حس نکرد اما بدون شک در این راه فدراسیون متحمل انتقادات فراوانی شد. در این بین، مسئولان فدراسیون بلافاصله با ویلموتس صحبت کرده و بعد از نشست هیات رئیسه، با این مربی تماس‌هایی را برقرار کردند.

در این خصوص یکی از سایت ها خبر داد که فدراسیون در تماس‌های خود با مرد بلژیکی، تاکید بر اجرای تمامی بندهای قرارداد داشته و قصد دارد با این مربی ادامه همکاری بدهد؛ به خصوص که مسئولان فدراسیون با رایزنی‌های گسترده موفق شدند مطالبات این مربی بلژیکی را تامین کنند. اما ظاهرا در این تماس‌ها نکاتی از مربی بلژیکی خواسته شده که اعلام کرده تصمیم دارد بعد از فکر کردن، در روزهای آتی به مسئولان فدراسیون پاسخ بدهد.

مسئولان فدراسیون در تماس‌هایی که با ویلموتس برقرار کردند، از وی خواسته‌اند تا به تمامی مباحث قراردادی که در ابتدا امضا شده متعهد باشد. ضمن آنکه با توجه به اهمیت دیدارهای آینده تیم ملی، باید بیشتر در ایران حضور داشته باشد تا شرایط آماده سازی روند بهتری به خود بگیرد. در این بین قرار است ویلموتس در هفته جاری در خصوص درخواست‌های فدراسیون پاسخ نهایی را ارائه کند.

باید دید در صورتی که ویلموتس نتواند خواسته‌های فدراسیون را تامین کند یا در صورتی که با برخی درخواست‌ها مخالفت کند، همچنان در تیم ملی ماندنی است یا خیر؟ شاید در این صورت فدراسیون که قویا تاکید به ماندن سرمربی تیم ملی در سمت خود دارد، دستی بازتر برای پایان همکاری با مربی بلژیکی داشته باشد.

حال با این وضعیت نام برانکو هم وسط آمده است.مربی که این روزها بیکار است و در زمان کی روش نیز تمایل شدیدی به نشستن بر روی نیمکت سرمربیگیری ایران داشت.ناگفته پیداست که یکی از دلایل دعواهای همیشگی کی روش با او همین موضوع بود و این ادعا که برانکو به جایگاه او چشم دوخته است.
اگر قطعات این پازل را کنار هم قرار دهید، به این نتیجه می‌رسید که احتمال جدایی ویلموتس و احتمال حضور برانکو به جای او زیاد است. اما باید چند روز دیگر منتظر ماند و دید در نهایت چه اتفاقی می‌افتد.اما همین قدر بدانید که انتقاد وزیر ورزش در این مقطع موضوع کوچکی نیست.
در همین ارتباط برخی خبرهای تائید نشده نیز حاکی از مذاکرات برخی مسئولان فدراسیون فوتبال با  مربی ایرانی است که امیر قلعه نویی و یحیی گل محمدی گزینه های جدی تری محسوب می شوند.باید منتظر بود.این آرامش در تیم ملی،ارامش قبل از توفان را تداعی می کند.شک نکنید.

بیشتربخوانید:

اعلام جدیدترین رده‌بندی فیفا؛ سقوط ۶ پله‌ای تیم‌ملی

 

 

 

 

تگ ها


ویلموتس قلعه نویی گل محمدی پایان کار ویلموتس و حضور برانکو برانکو جانشین ویلموتس مقدماتی جام جهانی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال