پایان کار کوتینیو؛ خلاصی بارسا از ستاره برزیلی

یکی از مهمترین برنامه های خوان لاپورتا رئیس جدید بارسا انتقال فیلیپ کوتینیو به باشگاهی دیگر است....

به گزارش "ورزش سه"، فیلیپ کوتینیو فصل گذشته را در باشگاه بایرن مونیخ پشت سر گذاشت و با این تیم به سه گانه فوق العاده بوندسلیگا، جام حذفی آلمان و لیگ قهرمانان اروپا دست یافت.

با وجود عملکرد نسبتاً خوب ستاره برزیلی در ترکیب باواریایی‌ها اما باشگاه بایرن مونیخ اعلام کرد که قرارداد او را دائمی نخواهد کرد و به همین خاطر کوتینیو در تابستان دوباره به بارسلونا بازگشت.

کوتینیو در ابتدای فصل حتی به یک بازیکن ثابت زیر نظر رونالد کومان تبدیل شده بود اما رفته رفته شرایط تغییر کرد و او در روزهای پایانی ۲۰۲۰ در جریان دیدار بارسا برابر ایبار به شدت دچار مصدومیت شد تا سال به بدترین شکل ممکن برایش به پایان برسد.

طبق ادعای رسانه های اسپانیایی فیلیپ کوتینیو در صدر فهرست بازیکنان فروش بارسلونا قرار دارد و خوان لاپورتا رئیس جدید باشگاه برای انتقال او به باشگاهی دیگر برنامه ریزی کرده است اما چرا بارسا قصد دارد به هر طریقی که شده از شر ستاره برزیلی خلاص شود؟

یکی از دلایل به تعداد بازی های او بر می گردد.

در صورتیکه تعداد بازی های هافبک برزیلی در بارسلونا به عدد ۱۰۰ برسد، باشگاه کاتالان باید با توجه به بندی در قرارداد او ۲۰ میلیون یورو به لیورپول بپردازد. فصل جاری او ۱۴ بازی برای بارسا انجام داده، نیم فصل دوم فصل ۱۸-۲۰۱۷، ۲۲ بازی و فصل ۱۹-۲۰۱۸ نیز ۵۴ بار برای بارسا به میدان رفت تا مجموع بازی های او تا به اینجا ۹۰ بازی شود. تنها ۱۰ بازی دیگر یعنی پرداخت ۲۰ میلیون یورو به لیورپول که در شرایط اقتصادی بد فعلی باشگاه پذیرفتنی نیست و بعید به نظر می رسد کوتینیو را تا پایان فصل با پیراهن بارسا ببینیم.

همچنین بند جالب دیگری در قرارداد کوتینیو وجود دارد که بر اساس آن بارسا تا سال ۲۰۲۱ حق خرید هیچ بازیکنی از لیورپول را ندارد؛ مگر اینکه علاوه بر رقم انتقال، ۹۲ میلیون یوروی دیگر را نیز پرداخت کند.!

تگ ها


لاپورتا فیلیپ کوتینیو بارسلونا