پایان کار کوتینیو در بارسا؛ او در نیوکمپ چه آماری بر جای گذاشت؟

فیلیپه کوتینیو رسما از بارسا جدا شد و از این پس پیراهن بایرن را بر تن خواهد کرد. او در بارسا آمار خوبی بر جای نگذاشته بود....

پایان کار کوتینیو در بارسا؛ او در نیوکمپ چه آماری بر جای گذاشت؟

به گزارش مدال، گران‌ترین خرید تاریخ باشگاه بارسلونا که با مبلغ ۱۴۲ میلیون یورو به نیوکمپ رفته بود حالا به صورت قرضی به بایرن مونیخ پیوسته است. 
کوتینیو ستاره لیورپول بود و همه فکر می‌کردند مانند سوارز، او هم می‌تواند پیشرفت کند و حتی کاندیدای توپ طلا شود اما این بازیکن تکنیکی نتوانست بیشتر از ۱.۹ دریبل در هر بازی انجام دهد.  مهاجم برزیلی فعلی بایرن و سابق بارسا ۶۳ بار برای این تیم بازی کرد. ماحصل این حضور، ۱۶ گل و ۱۰ پاس گل بود که آماری ضعیف به شمار می‌رود و حتی باعث خدشه‌دار شدن روابطش با هواداران بلوگرانا شده بود.
کوتینیو که به دلیل شوت‌های کات‌دار سبک خاص خود معروف شده بود نتوانست در جمع بارسایی‌ها این زمینه هم موفق شود و آمار ۲.۳ شوت در هر بازی را بر جای گذاشت. افت او به حدی بود که حتی در کوپا آمریکا هم نتوانست خودی نشان دهد و جزو بازیکنان متوسط برزیل در این رقابت‌ها بود.
در نهایت شب گذشته این بازیکن به سفر کوتاه خود در بندر بارسلون پایان داد و به بایرن پیوست تا شاید بتواند عقب افتادگی خود در جمع ستارگان فوتبال را جبران کند و بتواند به افتخاراتی چون فتح لیگ قهرمانان برسد.

بیشتر بخوانید:

خوش‌آمدگویی لواندفسکی به کوتینیو/ اعتراض سانچز به سرمربی و باشگاه

 

تگ ها


آمار فیلیپه کوتینیو بارسلونا بایرن مونیخ Bundesliga لالیگا فوتبال