پایان گوچی و زوله؛ پرسپولیسی می‌شود یا ...؟

رضا قوچان‌نژاد فصل را با زوله به خوبی به پایان نبرد. بطوریکه با پایان فصل و تمام شدن قراردادش علیه کادر فنی تیم مصاحبه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این مصاحبه از سوی مهاجم سابق تیم ملی فوتبال کشورمان خیلی عجیب بود به این خاطر که او بازیکن آرامی بشمار می رود و حتی وقتی در جام جهانی ۲۰۱۸ از سوی کی روش به بازی گرفته نشد در بازگشت به تهران بدون هیاهو و جنجال با انتشار متنی با تیم ملی خداحافظی کرد اما اینبار به نظر می رسد در زوله اتفاقاتی رخ داد که او باید در اینباره صحبت می کرد.

وقتی خطاب به گوچی گفته می شود شاید شما مهاجم تاثیر گذاری در ترکیب اصلی تیم نبودی و بهتر بود به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می آمدی واکنش تندی از خود نشان می دهد و می گوید:« این چرندترین چیزی است که مردم می‌توانند درباره من بگویند. چیزی که من می‌گویم این است که کادر فنی به همه بازیکنان فرصت داد جز من. حتی بعد از هت‌تریک. پس به نظرم مسئله شخصی است. این وضعیت شرم‌آور است. مطمئنم که می‌توانستم به باشگاه بیشتر از این‌ها کمک کنم. مشکل این است که افرادی هدایت تیم را برعهده دارند که ظاهراً ترجیح می‌دهند مرا نبینند.»

برت کانترمان سرمربی تیم زوله خیلی آرام و منطقی به صحبت های مهاجم ایرانی تیمش جواب داده است. بدون اینکه عصبانی شود. او می گوید:« اینکه بازیکنی از نداشتن فرصت کافی برای بازی عصبانی شود، خوب است. شما به عنوان یک بازیکن وقتی که تعویضی به زمین بازی می‌روید باید هم عصبانی باشید به خصوص اگر بازیکنی مسن باشید.نقش قوچان‌نژاد در تیم ما همین است، ضمن اینکه تدیچ (دیگر مهاجم تیم زوله) بسیار آماده‌تر است و بهتر بازی می‌کند. این را هم فراموش نکنید که رضا ۳۵ ساله است.»

این ها نشان می دهد رضا قوچان نژاد به پایان حضورش در تیم زوله رسیده است. به خصوص که قرارداد او هم پایان یافته است. با چنین انتقاد سنگینی که رضا قوچان نژاد علیه سرمربی تیمش انجام داده اگر یک درصد هم شانس برای تمدید قرارداد او از سوی باشگاه زوله وجود داشت این شانس از بین رفته است و بدون شک رضا هم در شرایطی این مصاحبه را انجام داد که برنامه ای برای ادامه ی حضور در تیم زوله نداشت. به خصوص جایی که می گوید: « دو سال زبان به دهن گرفتم اما الان باید راستش را بگویم و آن هم این است که در این دو سال نقاب به صورت زدم و تظاهر می‌کردم که راضی‌ام، در حالی که نبودم چون از درون دردی را احساس می‌کردم.»

رضا قوچان نژاد چه برنامه ای برای آینده اش ریخته است؟ او در پاسخ به این سوال می گوید:« الان که می‌خواهم از تعطیلاتم لذت ببرم و استراحت کنم. بعد از آن باید ببینم که چه فرصت‌هایی پیش رویم قرار می‌گیرد اما مطمئناً کارم در زوله تمام شده است. البته این را بگویم که حساب باشگاه از هوادارانش از اعضای کادر فنی جداست. همیشه با هواداران رابطه خوبی داشته‌ام و همیشه حمایت‌شان را احساس کرده‌ام. باشگاه اما اغلب با تصمیم‌گیری یکسری افراد سرافکنده شده است و من همه از این موضوع ناراحتم.»

در یکی دو سال اخیر و در فصل نقل و انتقالات یکی از بازیکنانی که برای حضور در تیم های ایرانی مطرح بوده رضا قوچان نژاد بوده. به خصوص که از سوی باشگاه پرسپولیس دعوت به همکاری شده بود. اما در نهایت طبیعی بود این اتفاق صورت نگیرد به این خاطر که او دو فصل با زوله قرارداد داشت و باید به این قرارداد پایبند می بود. اما اکنون شرایط متفاوت است. قرارداد گوچی پایان یافته و او می تواند به راحتی به یک تیم ایرانی ملحق شود. پرسپولیس یا یک تیم دیگر. شرایط سنی رضا قوچان  نژاد هم به گونه ای است که فرصت پیش رو آخرین فرصت برای حضور در تیم های ایرانی است با اینکه در فصل اخیر هر گاه در ترکیب تیم زوله به میدان رفته آمادگی خود را به رخ کشیده است. گوچی می تواند یکی از خبرهای داغ نقل و انتقالات تابستانی در فوتبال ایران باشد. آیا پرسپولیس با وجود در اختیار داشتن شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر و مهدی عبدی جذب رضا قوچان نژاد را در دستور کار قرار خواهد داد یا یک تیم ایرانی دیگر برای جذب این مهاجم با کیفیت اقدام خواهد کرد. گذشت زمان این موضوع را مشخص خواهد کرد. نکته ی مهمی که می تواند به حضور رضا قوچان نژاد در یک تیم ایرانی کمک کند این است که او بازیکن آزاد بشمار می رود.

بیشتر بخوانید:

سمیعی: بله خاص هستیم، چه عیبی دارد؟

جدال لفظی تند میثاقی و پیروانی در نیمه شب فوتبال برتر

 

 

تگ ها


رضا قوچان نژاد پرسپولیس تهران فوتبال ایران نیکلاس زوله لیگ برتر خلیج فارس فوتبال