پایان یک خط حمله رویایی

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از آس، پنجشنبه یکی از بهترین خط حمله های جهان در سال های اخیر یکی از مهره های خود را از دست داد ......

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از آس، پنجشنبه یکی از بهترین خط حمله های جهان در سال های اخیر یکی از مهره های خود را از دست داد. MSN (لیونل مسی، لوییس سوارس و نیمار) یکی از دلایل شادی هواداران بارسلونا در سال های اخیر بود. سه ستاره آرژانتینی، برزیلی و اروگوئه ای در یک تیم بازی می کردند و لحظات درخشانی را رقم زدند. سه مهاجم بارسلونا بهترین رکوردها را به نام خود ثبت کردند و برای تیم های اروپایی به یک کابوس تبدیل شدند. با این حال شب گذشته (پنجشنبه) با فسخ قرارداد نیمار این دوران باشکوه به پایان رسید و بارسلونا با یکی از بهترین خط حمله های تاریخش برای همیشه خداحافظی کرد.

مسی، سوارس و نیمار در کنار هم همه عناوین را فتح کردند. دو قهرمانی در لالیگا، سه کوپا دل ری و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آوردند. MSN همچنین سوپرجام اسپانیا، سوپرجام اروپا و یک جام جهانی باشگاه ها را فتح کرد. نخستین سال سه مهاجم بارسلونا با هدایت لوییس انریکه به یک فصل رویایی تبدیل شد و آبی اناری ها توانستند برای دومین بار در تاریخ خود سه گانه را فتح کنند. در تابستان آن سال پس از پیوستن سوارس به بارسلونا دوران خط حمله ای که تاریخ فوتبال را تحت تاثیر قرارداد، آغاز شد.

علاوه بر عملکرد خوب فردی، سه مهاجم برزیلی، اروگوئه ای و آرژانتینی از شروع بازی خیلی خوب همدیگر را پیدا می کردند. هر یک توانستند توانایی هایشان را نشان دهند و اگر هر سه روی فرم بودند هیچ دفاعی نمی توانست مانع عبورشان شود. خیلی از افراد آنها را بهترین خط حمله سال های اخیر می دانند.

آمار به ثبت رسیده توسط MSN  فوق العاده است. آن ها ۳۶۴ گل را در سه فصل به ثمر رساندند. این رقم بالاتر از رکورد گلزنی BBC (۲۶۸ گل) است. سه مهاجم رئال مادرید (گرت بیل، کریم بنزما و کریستیانو رونالدو) فاصله زیادی با بازیکنان تیم رقیب خود داشتند. آن ها در پاس گل نیز از مادریدی ها بهتر بودند. MSN در این سه سال ۱۷۳ پاس داد و BBC تنها ۱۰۱ پاس گل را به نام خود به ثبت رساند.

یکی از مهمترین دلایل موفقیت سه مهاجم بارسلونا رابطه خوبشان در بیرون از زمین بود. آن ها همیشه در تمرینات شاد بودند، با همدیگر شوخی می کردند و می خندیدند. اگر در شبکه های اجتماعی تصاویری از آن ها منتشر می شد که در اوقات فراغت در کنار هم هستند و از بودن در کنار هم لذت می برند تعجب برانگیز نبود.  خداحافظی مسی با نیمار در صفحه شخصی اش کاملا این موضوع را روشن کرد که نشان از دوستی خوب آن ها بود.

 

تگ ها


اخبار روز Neymar da Silva Santos Júnior بارسلونا لالیگا فوتبال