پایان یک سال بلاتکلیفی دوومیدانی ایران

با برگزاری مجمع انتخاباتی، فردا بالاخره فدراسیون دوومیدانی بعد از یک سال بلاتکلیفی صاحب رییس می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، طبق اعلام وزارت ورزش فردا قرار است مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی در آکادمی ملی المپیک با حضور ۷ کاندیدا برگزار شود. از میان ایوب بهتاج، سید حسین جلالی، حامد جولایی، افشین داوری، هاشم صیامی، محمدرضا محققی و مریم منظمی یک نفر فردا ریاست فدراسیون را در دست خواهد گرفت. 


فدراسیون دوومیدانی با وجود اهمیت بالایی که به خاطر گستردگی رشته های تحت نظر خود دارد و یکی از رشته های المپیکی ایران هم به حساب می آید، در یک سال اخیر با سرپرست اداره شده و اتفاقات عجیبی را هم به خود دیده است.


۲۴ مهرماه سال گذشته با پایان دوره ۴ ساله ریاست مجید کیهانی، وزارت ورزش ایرج عرب را به عنوان سرپرست این فدراسیون برگزید. قرار بود در اسفندماه انتخابات ریاست این فدراسیون برپا شود که برگزاری این انتخابات با روزهای اوج شیوع کرونا یکی شد و شرایط عجیبی را به وجود آورد. برخی از روسای هیات ها که اکثرا از طرفداران کیهانی، رییس سابق فدراسیون بودند در مجمع حاضر نشدند و افشین داوری در انتخاباتی که کمتر از ۳۰ نفر رای دادند، به عنوان رییس معرفی شد.


چند روز بعد اما وزارت ورزش انتخابات را به دلیل کمبود افراد رای دهنده باطل اعلام کرد تا بلاتکلیفی فدراسیون دوومیدانی ۷ ماه دیگر ادامه داشته باشد. برای انتخابات دوره جدید مجید کیهانی بازهم پا پیش گذاشت، اما در اقدامی عجیب وزارت ورزش او را رد صلاحیت کرد!


حالا به نظر می رسد بازهم افشین داوری که ۷ ماه قبل نیز به عنوان رییس معرفی شده بود، بار دیگر فردا با توجه به پستی که در وزارت ورزش داشته، بتواند ریاست فدراسیون دوومیدانی را در دست بگیرد. البته او قبلا هم یک بار سابقه ریاست در این فدراسیون را داراست.

بیشتر بخوانید:

زمان مسابقات دو ماراتن توکیو تغییر کرد

میرزاطیبی: این تازه شروع راه است

 

 

تگ ها


دو و میدانی دو و میدانی