پای VAR به لیگ قهرمانان آسیا باز شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا از برنامه ریزی برای ورود تکنولوژی کمک داور ویدئویی به رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از این فصل خبر داد....

به گزارش مدال،در شرایطی که استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی در سطح جهان با استقبال گسترده‌ای روبرو شده است مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از قبولی در استفاده از این سیستم در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ حالا در صدد وارد کردن آن به معتبرترین تورنمنت باشگاهی قاره هستند.
بنا به اعلام مقامات AFC سیستم کمک داور ویدئویی VAR در مراحل نهایی این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا زمینه برای تجهیز تمامی کشور‌های حاضر در این تورنمنت برای فصل آتی فراهم شود. بنا به تصمیم جدید به احتمال فراوان در نیمه نهایی یا فینال این سیستم به کمک تیم داوری خواهد آمد تا بازی‌ها با کیفیت داوری بالاتری برگزار شود.
به این ترتیب به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال ایران با توجه به این که یکی از کشور‌های با سهمیه مشخص در فصل آتی است باید با جدیت بیشتری به دنبال بهره بردن از این تکنولوژی در داخل باشد، چون فصل آینده نماینده‌های آسیایی باید تجهیزات لازم برای VAR را در اختیار داشته باشند.

تگ ها


فوتبال لیگ قهرمانان آسیا فوتبال