پخش زنده لیگ کره جنوبی در ۳۶ کشور جهان!

۳۶ کشور مختلف جهان، حق پخش لیگ کره جنوبی را برای تلویزیون خود خریداری کرده‌اند....

به گزارش "ورزش سه"، لیگ کره جنوبی معروف به K-League اولین لیگ معتبر آسیایی است که بعد از شیوع ویروس کرونا بازی های خود را از سر گرفته است. مسئولان کشور کره جنوبی بعد از کنترل این بیماری، اعلام کردند که مسابقات از ۸ می آغاز خواهند شد و همین موضوع سبب شد تا کشورهای مختلف برای خرید حق پخش این رقابت ها اقدام کنند.

تا سال گذشته، تنها ۱۰ کشور خارجی حق پخش این لیگ را خریداری می‌کردند: چین، ماکائو، هنگ کنگ، کرواسی، بوسنی، صربستان، اسلوونی، مونته نگرو، مقدونیه و کوزوو. اما بعد از این که اعلام شد مسابقات به این زودی آغاز خواهند شد، ۲۶ کشور دیگر نیز برای این کار اقدام کردند که در بین آن ها نام تلویزیون های معروف از کشورهایی چون آلمان، انگلستان، استرالیا، روسیه و... هم دیده می‌شود.

این در حالی است که هیچ وقت برای تماشای مسابقات فوتبال آسیا حتی لیگ قهرمانان آسیا نیز این تعداد کشور خارجی راغب نبودند اما حالا تعطیلی تورنمنت ها و بازی ها در اروپا سبب شده تا تلویزیون ها برای حفظ مخاطبان خود، به سراغ لیگ کره جنوبی بیایند. با این حساب K-League حالا پرطرفدارترین و پرتماشاگرترین لیگ آسیایی است و باید دید مسئولان فوتبال این کشور آیا می‌توانند فضای فعلی را حفظ کنند یا نه.

این در حالی است که البته سازمان لیگ فوتبال کره جنوبی بازی افتتاحیه را از طریق پخش زنده توییتر و یوتیوب نیز پخش کرد تا علاقه مندان بعد از مدت ها یک فوتبال زنده را تماشا کنند.

تگ ها


کره جنوبی ویروس کرونا