پدربزرگ فوتبال اسپانیا؛ نماد تلاش و خستگی ناپذیری

نینو، اسطوره باشگاه الچه در ۴۰ سالگی نیز همچنان در سطح اول فوتبال اسپانیا حضور دارد....

به گزارش "ورزش سه"، در ۲۲ نوامبر سال ۱۹۹۸ مهاجمی جوان از نیمکت تیم دسته سومی الچه کار خود را آغاز کرد و جایگزین مربی آینده بارسلونا یعنی تیتو ویلانووا شد. این بازیکن ۱۸ ساله خیلی زود همه را تحت تاثیر خود قرار داد و در پیروزی ۳-۱ مقابل فیگورس گلزنی کرد تا به نوعی تیمش در مسیر صعود قرار بگیرد.

داستان نینو ادامه پیدا کرد تا این که او در ۱۶ آگوست ۲۰۲۰ در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی پلی آف تک گل تیمش را به ثمر رساند. این مهاجم ۴۰ ساله حالا هنوز هم برای الچه به میدان می رود و شاهد این هستیم که پدربزرگ لالیگا به خوبی در سطح اول فوتبال اسپانیا به تیمش کمک می کند.

نینو در این سن هنوز هم یکی از پرشورترین بازیکنان حاضر در فوتبال اسپانیا محسوب می شود و بیست و دومین فصل حضور خود را پشت سر می‌گذارد. فصولی که اکثر آن ها در باشگاه فعلی او بوده و این بازیکن را به یک نماد و اسطوره در الچه تبدیل کرده است.

خوان فرانسیسکو مارتینز مودستو در ۱۰ ژوئن ۱۹۸۰ در آلمریا متولد شد. ۱۵ ساله بود که به آکادمی جوانان رئال مادرید پیوست؛ جایی که با ایکر کاسیاس هم تیمی بود. در حالی که کاسیاس با رئال ۵ قهرمانی لالیگا به دست آورد، نینو به الچه پیوست تا به خانه نزدیک شده باشد و از زمان پیوستن به این تیم دو دهه پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشته است.

نینو خیلی زود توانست خودش را به ترکیب اصلی تیم الچه برساند و بهترین فصل او با این تیم به فصل ۰۵-۲۰۰۴ برمی گردد؛ جایی که با وجود قرار گرفتن الچه در رتبه دهم جدول او توانست ۲۰ گل برای تیمش به ثمر برساند.

مسائل مالی که هم برای نینو و هم برای باشگاه مهم بود باعث شد که نینو در سال ۲۰۰۶ راهی لوانته شود. او همچنین مدتی را در تنریف و اوساسونا سپری کرد. در حالی که ۳۳ ساله بود و برای اوساسونا بازی می کرد، با یک مصدومیت شدید از ناحیه زانو روبرو شد که می توانست به معنای پایان کار برای هر فوتبالیستی باشد اما نینو با انگیزه های فراوان دوباره به میادین بازگشت.

شاید این چالش پرفراز و نشیب تا همین جا هم می توانست برای هر فوتبالیستی کافی باشد اما برای نینو نه. او در دسامبر گذشته و در جریان پیروزی ۲-۰ الچه برابر راسینگ سانتاندر گل ۱۳۰ ام خود را برای این تیم به ثمر رساند.

آمار بازی ها و گلزنی او در سطح اول و دوم فوتبال اسپانیا نیز رکورد های فوق العاده ای محسوب می‌شود. نینو اما هنوز هم به ماجراجویی خود ادامه می‌دهد و به دنبال ثبت رکورد های جدید تر در الچه  است.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


الچه