پدری مثل مسی؛ بارسلونا شکایت می‌کند؟

باشگاه بارسلونا این روزها به شدت از سرمربی تیم المپیک اسپانیا بابت دعوت از پدری گلایه مند است. ۱۳ سال پیش موردی مشابه نیز در مورد مسی رخ داده بود....

به گزارش "ورزش سه"، هفته گذشته لوئیز دلا فوئنته سرمربی تیم المپیک اسپانیا اسامی ۲۲ بازیکن را برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام کرد که در میان شان نام شش بازیکن تیم ملی اسپانیا نیز دیده می شد. بازیکنانی که در یورو ۲۰۲۰ مشغول بازی هستند و در بدبینانه ترین حالت، تا روز سه شنبه(نیمه نهایی برابر ایتالیا) نیز درگیر این رقابت ها خواهند بود. در میان این شش بازیکن، نام پدری و اریک گارسیا از بارسلونا هم دیده می شد.

اریک گارسیا فصل گذشته در سیتی بازی می کرد و تنها ۱۲ بار برای این تیم به میدان رفت ولی پدری گونزالس تقریبا تمامی بازی های بارسا در لالیگا را در میدان بود(۴۵۰۰ دقیقه) به طوری که رونالد کومان در بازی هفته پایانی که تشریفاتی بود، به وی استراحت داد.

باشگاه بارسلونا از فدراسیون فوتبال اسپانیا درخواست کرده بود تا نام پدری از فهرست تیم المپیک حذف شود ولی با این خواسته مخالفت شد تا پدری مجبور به همراهی تیم المپیک اسپانیا شود.

در پی این اتفاق بارسلونا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال اسپانیا از دلافوئنته سرمربی المپیک ابراز گلایه کرده است. در بارسلونا معتقدند دلافوئنته باید از کادر فنی باشگاه در مورد دعوت از پدری و اریک گارسیا مشورت می گرفته و حداقل این مساله را پیشتر به اطلاع می رساند.

گویا باشگاه های بیلبائو، سوسیداد و ویارئال نیز از این مساله گلایه دارند و دلافوئنته با کادر فنی این تیم ها نیز برای دعوت از پائو تورس، اویارزابال و اونای سیمون تماس نگرفته است.

۱۳  سال پیش موردی مشابه نیز در بارسلونا رخ داد. لیونل مسی ستاره نوظهور آن سال های بارسا به تیم المپیک آرژانتین دعوت شده بود ولی بارسا با کشاندن قضیه به دادگاه حکمیت ورزشی، توانست رای را به نفع خود برگرداند اما در نهایت پپ گواردیولا سرمربی وقت بارسا که به تازگی به این پست رسیده بود، تصمیم گرفت نظر خود مسی را جویا شود.

مسی اعلام کرد که می خواهد به المپیک پکن برود و پپ نیز موافقت کرد. مسی با آرژانتین توانست قهرمان المپیک شود و همان فصل نیز ستاره بهترین بارسلونای تاریخ شد.

تگ ها


پدری پپ گواردیولا لیونل مسی تیم ملی آرژانتین فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال