پدیده آرسنال: در آستانه انتقال به بارسلونا بودم

گابریل مارتینلی پیش از پیوستن به آرسنال می توانست به بارسا یا منچستر منتقل شود....

به گزارش مدال، گابریل مارتینلی یکی از معدود اخبار خوب برای هواداران آرسنال در این فصل است. بازیکن برزیلی در ماه جولای به عنوان یک ناشناخته راهی لندن شد و در حال حاضر با ۱۰ گل در ۲۵ بازی در لیگ انگلیس، لیگ اروپا، جام حذفی و جام اتحادیه به یکی از آینده دارترین جوان های فوتبال اروپا تبدیل شده است.

 آرسنال در حالی مارتینلی را از ایتوانو خرید که او تجربیات کوتاهی در آکادمی منچستریونایتد و بارسلونا داشت.

این مهاجم در مصاحبه با فورفورتو گفت:« ایتوانو و یونایتد به توافق رسیده بودند تا هر سال به کمپ این تیم بروم. چهار سال این کار را کردم تا با بچه هایی بازی کنم که سنی بیشتر از من داشتند. فوق العاده بود چرا که می توانستم در فوتبال انگلیس خودم را محک بزنم. با فلینی، اورا و پوگبا آشنا شدم و با آنها عکس گرفتم. چرا به یونایتد ملحق نشدم؟ هرگز به من پیشنهاد امضای قرارداد ندادند و به ایتوانو برمی گشتم تا کار خودم را ادامه بدهم»

مارتینلی در سال ۲۰۱۸ نیز در آکادمی بارسلونا مدتی حضور پیدا کرد. خودش تعریف می کند:« در نوامبر ۲۰۱۸ دو هفته در لاماسیا تمرین کردم. فرصتی نداشتم با بازیکنان تیم بزرگسالان آشنا شوم چون همه در بازی های ملی بودند. نتوانستم مسی را ببینم. حضور در اروپا برایم تجربه جدیدی بود و می توانستم با تجهیزات باشگاه ها آشنا شوم.»

این مهاجم در مورد پیوستن خود به آرسنال هم گفت:« ایتوانو در لیگ برزیل بازی می کرد و وقتی درخشیدن را شروع کردم، وکیلم به من گفت که سعی می کند چیزی از پیشنهادهایم نگوید تا تمرکزم به هم نخورد اما در حال مذاکره با برخی باشگاه هاست. به من گفت که دو گزینه برایم وجود دارد. در نهایت بدون این که فکر کنم، آرسنال را انتخاب کردم. می خواستم به یکی از بزرگترین باشگاه های اروپا ملحق شوم. آنها تنها باشگاهی بودند که به صورت جدی به من اعتماد کردند.»

بیشتر بخوانید:
لیونل مسی و ضعیف ترین نمایش او در برنابئو

اگر مربی یونایتد بودم یا هم تیمی دخیا، او را قطعا می کشتم!

تگ ها


فوتبال جهان آرسنال بارسلونا گابریل مارتینلی گابریل مارتینلی آرسنال لیگ برتر فوتبال