پدیده ایرانی، آماده درخشش با استرالیا در المپیک

دنیل ارزانی ستاره ایرانی الاصل استرالیا همراه تیم المپیک این کشور در بازی های توکیو ۲۰۲۰ حاضر خواهد بود که می تواند سکوی پرتاب جدیدی برای او باشد....

به گزارش "ورزش سه"، دنیل ارزانی پدیده فوتبال استرالیا در سال ۲۰۱۸ بود که توانست در فهرست نهایی این کشور برای جام جهانی نیز قرار بگیرد. درخشش او در لیگ استرالیا باعث شد تا او نه تنها به جام جهانی برود که با سلتیک قهرمان فوتبال اسکاتلند نیز قرارداد ببندد ولی اوضاع برای این ستاره ایرانی الاصل خوب پیش نرفت. ارزانی در نخستین بازی خود برای سلتیک به شدت آسیب دید و همین مصدومیت زانو مانع پیشرفتش شد.

ارزانی که می توانست ستاره سلتیک باشد، بعدها به اوترخت هلند رفت و اکنون برای آرهوس دانمارک بازی می کند.

این مهاجم ۲۲ ساله اما اکنون فرصت خوب دیگری برای درخشش در سطح بین المللی پیدا کرده است. دنیل ارزانی به تیم المپیک استرالیا دعوت شده و در فهرست ۱۸ نفره نهایی جای گرفت. 

حضور در المپیک توکیو برای ارزانی مثل یک سورپرایز بزرگ بود و آماده است تا یک بار دیگر در سطح ملی بدرخشد.

ارزانی در این رابطه می گوید:« صادقانه بگویم که احساس ویژه ای دارم. این برای خودم و خانواده ام بسیار مهم بود و افتخار می کنم که استرالیایی هستم و قرار است نماینده کشورم در المپیک باشم. شور و شعف بزرگی دارم و بی تاب شروع رقابت ها هستم.»

ارزانی در کمپ ماربیا اسپانیا بود که متوجه شد در فهرست نهایی استرالیا برای المپیک قرار دارد. شاید برای بسیاری حضور او در این فهرست طبیعی بود ولی خودش می گوید که خیلی هم انتظارش را نداشت و سورپرایز شده است:« وقتی مربی به من گفت که به المپیک خواهم رفت، باور نمی کردم و برای ثانیه هایی شگفت زده شدم. نمی دانستم قرار است در فهرست نهایی باشم.»

ماه آوریل رقابت ها قرعه کشی شد و استرالیا در گروهی دشوار کنار مصر، اسپانیا و آرژانتین قرار گرفت. رقابت هایی که از ۲۲ جولای(۳۱ تیر) تا ۷ آگوست(۱۶ مرداد) برگزار خواهد شد.

ارزانی در مورد گروه استرالیا گفت:« همانطور گه گرهام آرنولد(مربی) گفت، این یک گروه رویایی است. گروهی که می توان در آن درخشید و ارزش های استرالیا را اثبات کرد. واقعا بی تاب شروع بازی ها هستم.»

اولین خاطره این نسل از فوتبالیست های المپیک استرالیا از بازی های المپیک به سال ۲۰۰۸ و المپیک پکن بر می گردد. ارزانی درخشش یوسین بولت دونده جامائیکایی و مدال های طلای متوالی او در ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر را به یاد دارد:« المپیک پکن را به یاد دارم و قطعا یوسین بولت در خاطرم مانده است. فکر می کنم سه مدال طلا گرفت. دوست داشتم خودم نیز روزی در المپیک باشم و حالا این اتفاق رخ داده است. این یک فرصت بی نظیر است.»

تگ ها


فوتبال ایران دنیل ارزانی استرالیا فوتبال