پدیده ای نادر در لیگ برتر انگلیس

مارک جنکینز به عنوان مدیر اجرایی باشگاه وست برومویچ اعلام کرده است که این باشگاه بودجه اضافه ای برای پرداخت دستمزدها ندارد ......

مارک جنکینز به عنوان مدیر اجرایی باشگاه وست برومویچ اعلام کرده است که این باشگاه بودجه اضافه ای برای پرداخت دستمزدها ندارد.

به گزارش ESPN، به فاصله هفت بازی مانده تا پایان فصل، آلبیون با فاصله 10 امتیازی نسبت به منطقه امن جدول، در انتهای رنکینگ لیگ برتر دست و پا می زند. جنکینز در بازگشت خود به باشگاه، از دیدن شرایط تیم شوکه شده است. وی در مصاحبه با سایت رسمی باشگاه گفته:

هنگامی که از بیرون پیگیر اخبار باشگاه بودم، شنیدم که در زمینه مخارج کوتاه مدت محدودیت هایی داریم. با توجه به شناخت خود از این حرفه، فکر می کردم که این یک موقعیت تجاری باشد ولی با بازگشت به باشگاه می توانم به شما اطمینان دهم که ما با محدودیت های مالی مواجه هستیم. پول اضافه تری برای پرداخت دستمزدها وجود ندارد. دستمزدها، هزینه نقل و انتقالات و حتی قرض گرفتن بازیکنان رکوردشکن بوده ولی ما هنوز خود را در چنین شرایطی می بینیم. من راستش را می گویم؛ با بازگشت به باشگاه و با دیدن برخی تصمیمات اتخاذ شده، جا خوردم.

در ماه ژانویه و هنگامی که تیم برای فرار از سقوط به بودجه نیاز داشت، خبر می رسید که باشگاه برای تامین اعتبارات لازم به فکر فروش جانی اوانز افتاده است. حالا که احتمال سقوط تیم به شدت بالا رفته، اوانز در تابستان پیش رو قادر خواهد بود در ازای پیشنهادی 3 میلیون پوندی، هاوتورنز را ترک کند. 

از طرفی قرارداد گرت بری، جیمز موریسون، کلودیو یاکوب، بواز مایهیل و گرت مک آئولی در پایان فصل با باشگاه به اتمام می رسد؛ هر چند انتظار می رود کریس برانت برای یک سال قراردادش را تمدید کند. گژگوژ کریچوویاک نیز با پایان یافتن فصل و دریافت تمامی اقساط دستمزد هفتگی 110 هزار پوندی خود، به پاری سن ژرمن باز خواهد گشت. 

جنکنیز با تایید وفاداری گوچوان لای (مالک چینی باشگاه) افزوده است:

دردناک است که می بینیم باشگاهی که من و بسیاری از افراد پایه گذاری کردیم تا تیمی جا افتاده در لیگ برتر باشد، طی 12ماه گذشته که من نبوده ام، به چنین وضعیتی رسیده است.

گفتنی است که آلن پاردیو به عنوان سرمربی وست بروم، از زمان روی کار آمدن در باشگاه در ماه اکتبر، تنها یک برد طی 17 بازی در لیگ برتر کسب کرده است.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر فوتبال