پدیده ای که به گروه تروریستی داعش پیوست

کاران یکی از پدیدههای فوتبال آلمان بود که تصمیم گرفت به داغش بپیوندد و کشته هم شد ......

کاران یکی از پدیده‌های فوتبال آلمان بود که تصمیم گرفت به داغش بپیوندد و کشته هم شد.
 با وجودي كه حدود پنج سال از پايان تلخ اين داستان مي‌گذرد اما هنوز در شبكه‌هاي اجتماعي صحبت‌هاي زيادي در مورد بوراك كاران مطرح مي‌شود؛ جواهر فوتبال آلمان كه در نهايت به عنوان يكي از سربازان داعش در جنگ كشته شد!
بوراك كاران متولد 11 سپتامبر سال 1987 در وپرتال، شهري در شمال غربي آلمان بين كلن و دورتموند بود و از كودكي مهارت‌هاي فوتبالي خاصي را به نمايش مي‌گذاشت. او در تيم‌هاي پايه‌اي بايرلوركوزن به عنوان مدافع كار مي‌كرد و عملكرد خوبش باعث شد به تيم‌هاي ملي زير 16 سال و زير 17 سال آلمان برسد و در آن تيم‌ها با سامي خديرا، كوين پرينس بواتنگ و دنيس آئوگو همبازي بود ولي به تدريج همه چيز در زندگي او تغيير كرد.
همه در انتظار موفقيت او در دنياي فوتبال بودند و او در شرايطي كه پيراهن تيم‌هاي ملي نوجوانان آلمان را به تن مي‌كرد، در ابتدا به هرتابرلين پيوست و بعد به هامبورگ منتقل شد و پس از آن پيراهن آخن را بر تن كرد.
در سن 19 سالگي او با مصدوميت شديدي از ناحيه ليگامنت پايش مواجه شد و در طول اين مدت، بارها با هواداران به خاطر احساسات راديكال مذهبي‌‌اش درگير مي‌شد و همين باعث شد در سن 20 سالگي از دنياي فوتبال خداحافظي كند. بعد از آن، بوراك پولش را صرف ارسال كمك‌هاي پزشكي و غذا به سوريه مي‌كرد. برادرش مصطفي كاران در گفت‌وگو با روزنامه بيلد گفت: «بوراك به من گفت پول و كارنامه ورزشي برايش اهميتي ندارد. او در اينترنت ويدئوهاي مناطق جنگي را تماشا مي‌كرد و شيوه كشته شدن مردم در اين مناطق به نظرش خيلي ناعادلانه مي‌آمد. يك روز همه چيز را ول كرد و رفت
طبق گزارش اينفوبائه، بوراك در سن 20 سالگي، قراردادش با آخن را فراموش كرد و همراه با همسر و دو فرزندش به شمال آفريقا رفت و در آنجا به نيروهاي جنگنده داعش ملحق شد و دوره‌هاي مختلفي را در گروه‌هاي راديكال پشت ‌سر گذاشت تا به گفته آنها وارد جنگ شود!
او كه يكي از جواهرات و بازيكنان آينده‌دار فوتبال آلمان شد به خاطر ارتباطاتش به نيروهاي القائده توسط پليس آلمان مورد بازرسي قرار گرفت ولي ديگر خيلي دير شده بود.
در سال 2013 بوراك كاران، در مرز تركيه و در شهر عزاز عليه نيروهاي وفادار به اسد، وارد جنگ شد. بمباران هوايي مناطق تحت كنترل داعش در اين شهر باعث شد تا بوراك در سن و سال جواني و در حالي كه به آينده درخشان فوتبالي‌‌اش پشت كرده بود، بميرد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال