پدیده ای که سرنوشت قهرمان و سهمیه‌ها را تعیین می‌کند

تیم گل‌محمدی در بازی های باقی مانده خود سرنوشت قهرمانی را می تواند مشخص کند....

تیم گل‌محمدی در بازی های باقی مانده خود سرنوشت قهرمانی را می تواند مشخص کند.

 

به گزارش خبرنگار مدال،پدیده مشهد در 5 بازی پایانی لیگ، در خانه میزبان دو تیم مدعی و پرمهره استقلال و سپاهان است. دو جدال تعیین کننده  با تیم هایی که تنها و تنها یک امتیاز بیشتر از تیم جوان و یکدست یحیی دارند. دو جدالی که می شود معادلات قهرمانی و سهمیه آسیا را هم باید در نتایج آن جستجو کرد.

برتری مقابل این دو تیم یعنی کسب سهمیه آسیا و ناکامی یعنی دور شدن از سهمیه. آنها قهرمان نخواهند شد چون با پرسپولیس فاصله ای  8 امتیازی دارند اما برای تکمیل کردن زحمات خود هم که شده نهایت تلاش را خواهند کرد تا دست پر و با حداکثر امتیاز زمین را ترک کنند.

 آیا تیم یحیی کلکسیون شگفتی سازی های خود را کامل خواهد کرد؟ آیا استقلال در تنها جدال باقیمانده خود با مدعیان مقابل تیم گل محمدی به بن بست خواهد خورد یا که این تیم را در مشهد شکست می دهد؟

با این دو بازی دور از واقعیت هم نیست که بگوییم  سرنوشت قهرمانی و نمایندگان فصل بعد  ایران در لیگ آسیا در دست تیم مشهدی است؛ تیمی که گاها از نظر تعداد تماشاگر در بازی های خانگی لیگ را سورپرایز می کند.

پدیده نه تنها از نظر فوتبالی، تاکتیکی و فنی یا از منظر نتایج با توجه به میزان هزینه ها که از نظر تعداد هوادار هم پدیده این فصل  لیگ برتر  است. پدیده ای که این پدیده و مدعی و پرتماشاگر بودن را بی تردید مدیون یحیی گل محمدی است. آنها مغموم و محروم از آسیایی شدن لیگ را به انتها می رسانند یا که قهرمان را هم با توجه به نتایج خود در جدال با سپاهان و استقلال تغییر می دهند؟