پدیده دانمارک: اریکسن الگوی من است

میکل دامسگارد، ستاره دانمارک و هافبک سمپدوریا، می گوید که کریستین اریکسن همواره الگوی او بوده است....

به گزارش "ورزش سه"، میکل دامسگارد در سه بازی که برای تیم ملی دانمارک در یورو ۲۰۲۰ انجام داده، یک گل زده و یک پاس گل داده است. حضور دانمارک در این رقابت ها اما تحت تاثیر اتفاق ناگواری که در اولین مسابقه این تیم برای کریستن اریکسن رخ داد، قرار گرفت. اریکسن، ستاره ۲۹ ساله دانمارک و اینتر، در پایان نیمه اول بازی برابر فنلاند دچار ایست قلبی شد و لحظات تلخ و ترسناکی را برای فوتبالدوستان رقم زد، دقایقی طولانی که تیم پزشکی با عملیات احیا در تلاش برای بازگرداندن او به زندگی بودند.

اریکسن نجات پیدا کرد و پس از گذراندن چند روزی در بیمارستان و کار گذاشتن یک دستگاه ضربان ساز در قلبش، اکنون به استراحت در خانه مشغول است، اما این اتفاق تلخ باعث شد تا بسیاری به هواداری از تیم دانمارک بپردازند و حالا دامسگارد و یارانش در مرحله یک چهارم نهایی یورو حضور دارند و فردا باید به مصاف تیم جمهوری چک بروند.

دامسگارد ۲۰ ساله پس از آن حادثه تلخ جایگزین کریستین اریکسن در ترکیب دانمارک شد و حالا پس از درخشش در یورو ۲۰۲۰ باشگاه هایی مثل تاتنهام، بارسلونا و میلان خواهان جذب او هستند.

دامسگارد در کنفرانس خبری پیش از بازی برابر جمهوری چک گفت که کریستین اریکسن همواره الگوی او بوده و اضافه کرد: "می توانم بگویم که او برای من الهام بخش است. اریکسن یکی از بازیکنانی است که من بیش از همه سعی کرده ام عملکرد آنها را تقلید کنم.

وقتی جوانتر بودم او را بسیار ستایش می کردم و از آن زمان به عنوان بازیکن شماره ۱۰ بازی کرده ام. درست مثل او، بنابراین خیلی سخت بود که از او الگو نگیرم.

من بسیاری از جزییات بازی او و اینکه چگونه در زمین فضا پیدا می کند را مطالعه و بررسی کرده ام. من از وقتی که کوچک بودم سعی کردم او را در بازی خود وارد کنم. بعد کمی دیوانه‌کننده بود که بتوانم در تیم ملی  کنار او باشم و ببینم که چگونه تمرین می کند.

ما در نقش های مختلف بازی می کنیم، من کمی جلوتر از او بازی می کنم، زیرا او به عنوان هافبک میانی بازی می کند.

من کسی هستم که باید موقعیت ها را ایجاد کنم، بیشتر یک وینگر هستم که موقعیت های گسترده ای را اشغال می کند و باید فضاهای مناسب را پیدا کند و برای از بین بردن خط دفاعی ارتباطی بین خط میانی و مهاجمان پیدا کند."

تگ ها


تیم ملی دانمارک کریستین اریکسن یورو ۲۰۲۰