پدیده ۱- ذوب ۱؛ جواب مهربان به گل وحشتناک

تقابل امشب تیم های پدیده و ذوب آهن برنده ای نداشت و دو تیم با تساوی یک بر یک به کار خود پایان دادند....

به گزارش ورزش سه، تیم های پدیده و ذوب آهن اصفهان امشب در ورزشگاه امام رضا به مصاف هم رفتند. پدیده که هفته گذشته مقابل پرسپولیس به تساوی دست یافت به دنبال کسب پیروزی در این دیدار خانگی بود اما در نهایت به کسب تساوی یک بر یک مقابل میهمان خود رضایت داد.


 ذوب آهن هم که هفته گذشته یک برد شیرین مقابل صنعت نفت کسب کرده بود، با گل دقایق ابتدایی، نشان داد که به دنبال کسب برد در این دیدار خارج از خانه است اما میزبان در نیمه دوم این گل را جبران کرد. با تک امتیاز این دیدار پدیده ۱۵ امتیازی شده و جای پیکان را در مکان دهم گرفت. ذوب آهن هم ۱۸ امتیازی شده و با گل زده بیشتر نسبت به سایپا جای این تیم را در مکان سیزدهم گرفت.

هفته بیستم لیگ برتر؛
شنبه: ۲۶/۰۱/۱۴۰۰ ؛ ساعت: ۲۰:۳۰
ورزشگاه: امام رضا (ع)/ بدون تماشاگر


گروه داوری: داور: عبدالنبی پورخلف، کمک ها: علی میرزابیگی – رحیم حاجی پور، داور چهارم: پیمان فرخی مهر، ناظر: حیدر شکور

ترکیب پدیده:

سرمربی: مهدی رحمتی

ترکیب ذوب آهن:

سرمربی: مجتبی حسینی

کارت زرد:

امین قاسمی نژاد (۴۵) عرفان معصومی (۵۲) از پدیده

فرشاد محمدی مهر (۸۲) رضا محمود آبادی (۸۶) از ذوب آهن

شرح گل:

پدیده ۰-ذوب آهن ۱ (فرشاد محمدی مهر ۴): روی یک ضربه آزاد از فاصله حدود ۲۵ متری، فرشاد محمدی مهر با یک ضربه زمینی دیدنی دروازه پدیده را خیلی زود باز کرد.

پدیده ۱- ذوب آهن ۱ (حسین مهربان ۶۲): ارسال تند و تیز پورهاشم را حسین مهربان در تیر یک با ضربه سر قطع کرده و به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

لحظات حساس:

دقیقه ۷: ضربه ایستگاهی ارسالی از سمت راست توسط قاسمی نژاد پس از یک رفت و برگشت در گوشه سمت راست محوطه جریمه به محمدرضا فلاحیان رسید که ضربه آکروباتیک این بازیکن روی این پاس به تیرک دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱۲: میلاد جهانی ضربه ایستگاهی از نزدیکی های نقطه کرنر را بصورت کوتاه کار کرد. سپس ارسال بلند توپ با ضربه سر مهاجم ذوب آهن می رفت روی دروازه گلر جوان پدیده خطرساز شود که با برخورد توپ به مدافع میزبان به راحتی در اختیار محمدجواد کیا قرار گرفت.

دقیقه ۳۲: سینا اسد بیگی از سمت چپ با حرکت در عرض خود را در موقعیت شوتزنی از پشت محوطه جریمه قرار داد که ضربه او از دقت کافی برخوردار نبود و راهی اوت شد.

دقیقه ۵۴: مجتبی حقدوست با یک حرکت تکنیکی وارد محوطه جریمه حریف شد و پس از یک توی سر توپ سریع ضربه خود را به سمت دروازه زد که این ضربه از دقت کافی برخوردار نبود و راهی اوت شد.

دقیقه ۵۹: چرخش ناگهانی امین قاسمی نژاد و شوت پای چپ او از پشت محوطه جریمه با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۷۰: رضا محمود آبادی با یک حرکت پا به توپ وارد محوطه جریمه شد اما شوت او را مدافع پدیده بلوکه و راهی کرنر کرد.

دقیقه ۷۳: ارسال محمدی مهر از سمت راست را محمود آبادی با یک پرش به موقع راهی دروازه پدیده کرد اما این ضربه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۷: ارسال امین قاسمی نژاد از سمت چپ روی ضربه ایستگاهی را شهاب گردان با یک جهش بلند، مشت کرد.

دقیقه ۸۵: حسین شنانی با یک حرکت پا به توپ سریع وارد محوطه جریمه ذوب آهن شد و با ضربه کات دار پای راست دروازه حریف را از سمت چپ تهدید کرد؛ این ضربه با اختلافی کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳+۹۰: ارسال خطرناک امین قاسمی نژاد از روی ضربه آزاد با وجود پرش بلند مهاجمان پدیده روی دستان مشت کرده گردان فرود آمد.

شرح بازی:

نیمه اول: در حالی که دو تیم در حال آنالیز یکدیگر بودند، ذوب آهن در دقیقه چهارم صاحب یک ضربه آزاد شد؛ این ضربه را فرشاد محمدی مهر با یک شلیک غیرقابل مهار به گل تبدیل کرد تا پدیده خیلی زود دروازه خود را باز شده ببیند. تنها سه دقیقه بعد میزبان می توانست روی ضربه آکروباتیک محمدرضا فلاحیان  گل تساوی را بزند که ضربه او به تیرک دروازه برخورد کرد. در ادامه نیمه شاهد یک بازی کم افت و خیز بودیم؛ دو تیم تا به صدا در آمدن سوت پایان نیمه، موقعیت هایی را روی دروازه هم ایجاد کردند که چندان خطرناک نبود.

نیمه دوم: تیم پدیده که نمی خواست بازی را در خانه به حریف واگذار کند با انجام تغییراتی در نیمه دوم، در پی جبران برآمده و در نهایت نیز موفق شد در دقیقه ۶۲ توسط حسین مهربان به گل تساوی دست یافت. بعد از این گل حملات پدیده ادامه یافت اما از شدت و دقت کافی برای تبدیل شدن به گل دوم برخوردار نبودند. در ۱۵ دقیقه پایانی، شاهد به تعادل کشیده شدن بازی بودیم و ذوب آهن توانست در دقایق پایانی موقعیت هایی را در پاسخ موقعیت های تیم میزبان طراحی کند اما نتیجه ای که در پایان بازی روی اسکوربورد حک شد، همان یک – یک بود.

در حاشیه:

*دیدار دو تیم پدیده و ذوب آهن اولین مسابقه ای در لیگ بیستم است که در ماه مبارک رمضان برگزار می شود. همین مساله موجب شده تا مقررات محدودیت های ترافیکی مشکلاتی را برای عوامل اجرایی بوجود آورد.
*هوای مطبوع بهاری و بازی زیر نور پروژکتورها فضای دلچسبی را برای برگزاری مسابقه فوتبال رقم زده است. درین شرایط جای خالی تماشاگران که به علت وضعیت شیوع کرونا همچنان نمی توانند در ورزشگاه حاضر شوند بیشتر حس می شود چرا که حضور آنها می توانست به گرمای بازی بیافزاید.
*پیش از آغاز دیدار بمناسبت روز ارتش مراسمی برگزار شد و از مقام ایشان تقدیر به عمل آمد.
به دلیل برگزاری رقابت های دو و میدانی که ابتدای هفته در ورزشگاه امام رضا برگزار شده بود و آسیب هایی که به چمن استادیوم وارد شده بود برای دیدار امروز چمن شکل تازه ای به خود گرفته و کوتاه هم شده است.
*پیش از سوت آغاز بازی عبداله حسینی که سابقه بازی برای پدیده مشهد را هم دارد به سمت رحمتی رفت و دقایقی با او به خوش و بش پرداخت.

* برهم خوردن تعادل سلطانی مهر در نزدیک محوطه جریمه پدیده، اعتراض شدید ذوبی ها را به همراه داشت که از عدم اعلام خطا توسط داور شاکی بودند.

* درگیری مهربان و حسینی یک دقیقه بعد از گل تساوی پدیده، باعث شد تا داور، بازی را برای لحظاتی متوقف کند.

* سید مهدی رحمتی در دقایق پایانی بازی با فریادهای بلند خود در حال حرص و جوش خوردن از بازی شاگردانش است.

* داور بازی، سوت پایان را ۵ ثانیه زودتر از پایان چهار دقیقه وقت اضافه به صدا در آورد که این موضوع اعتراض پدیده ای ها را به همراه داشت.

* روی اعتراض شدید به تصمیم داور پس از به صدا در آمدن سوت پایان، محمد نوازی کارت زرد دریافت کرد.

تگ ها


ذوب آهن اصفهان شهر خودرو