پدیده ۱۵ ساله در فهرست چمپیونزلیگی دورتموند

باشگاه دورتموند تایید کرد که یوسف موکوکو ستاره ۱۵ ساله را در فهرست B چمپیونزلیگی خود وارد کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هخفته گذشته بوروسیا دورتموند فهرست لیگ قهرمانان خود را به یوفا ارسال کرد. در این فهرست نام یوسف موکوکو پدیده ۱۵ ساله این تیم دیده نمی شد چرا که طبق قوانین، بازیکن زیر ۱۶سال نمی تواند در لیگ قهرمانان نه به میدان برود و نه در فهرست اول تیم قرار بگیرد.

Borussia Dortmund To Name 15-Year-Old Wonderkid Youssoufa Moukoko In Champions League Squad

موکوکو اما ۲۰ نوامبر یعنی ۳۸  روز دیگر ۱۶ ساله خواهد شد و با اعلام میشائیل زورک مدیر ورزشی دورتموند، نام او در فهرست B تیم برای لیگ قهرمانان وارد شده و در صورت نیاز مربی می تواند پس از ورود به ۱۶ سالگی به فهرست تیم اول اضافه شود.

به این ترتیب او در صورت بازی برای دورتموند در تاریخ ۲۴ نوامبر(۴ آذر) برابر بروژ می تواند با ۱۶ سال و ۴ روز، جوان ترین بازیکنی شود که در لیگ قهرمانان به میدان رفته و رکورد سلستین بابایارو(سال ۱۹۹۴ با ۱۶ سال و ۸۷ روز) را خواهد شکست.

موکوکو سال ۲۰۱۶ از سن پائولی به دورتموند پیوست و در ۱۲ سالگی توانست عضو تیم زیر ۱۵ ساله های باشگاه شود و در بوندسلیگای زیر ۱۵ ساله ها در ۲۱ بازی ۳۳ گل زد. او در تیم زیر ۱۷ ساله ها در ۲۸ بازی ۵۰ گل زده و در تیم زیر ۱۹ ساله ها نیز با انجام ۲۰ بازی زننده ۳۴ گل بوده است.

در واقع موکوکو در ۸۶ بازی برای پایه های دورتموند توانسته ۱۳۴ گل به ثمر برساند. او متولد کامرون است ولی برای تیم های پایه ای آلمان به میدان رفته است. دورتموند بسیار خوشبین است که او تا سال ۲۰۲۲ بتواند به بازیکنی مهم و تاثیر گذار برای تیم اول باشگاه تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

ٰمنچسترسیتی جانشین سرخیو آگوئرو را انتخاب کرد

هیچکس قهرمان آلمان در جام ۲۰۱۴ را نمی خواهد!

 

تگ ها


بروسیا دورتموند فوتبال جهان بورسیا دورتموند Bundesliga فوتبال