پرتغال ۱ - ۰ هلند؛ سلسائو اولین فاتح لیگ‌ ملت‌های اروپا +خلاصه بازی

پرتغال با برتری مقابل هلند قهرمان لیگ ملت‌های اروپا شد...

دو تیم پرتغال و هلند برگزارکننده فینال لیگ ملت‌های اروپا بودند.

به گزارش خبرنگار مدال، فینال رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا از ساعت ۲۳:۱۵ در ورزشگاه دراگائوی شهر لیسبون با قضاوت آلبرتو اوندیانو ماینکو از اسپانیا برگزار شد. این دیدار در نهایت با تک گل گونزالو گدس ۱-۰ به سود پرتغال به پایان رسید.

نیمه اول این دیدار با مالکیت و تسلط هلندی‌ها آغاز شد اما پرتغال در میانه‌های نیمه اول بازی را به تعادل کشاند. هر دو تیم می‌توانستند به گل برسند اما حملاتی که طرح‌ریزی می‌کردند راهی به دروازه نداشت. هر چه به پایان نیمه اول نزدیک می‌شدیم پرتغال بیشتر توپ و میدان را در اختیار گرفت و روی چندین صحنه این یاسپر سیله‌سن بود که مقابل رونالدو و یاران مقاومت کرد تا نیمه اول با همان تساوی ۰-۰ به پایان برسد.

بازی در نیمه دوم سرعت قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد و دو تیم شانس خود را برای گلزنی امتحان می‌کردند. سرانجام در دقیقه ۶۰ روی نفوذ برناردو سیلوا و پاس به بیرون عالی او، گونزالو گدس توانست با یک ضربه محکم دروازه سیله‌سن را باز کند تا میزبان با آسودگی خاطر بیشتری بازی را ادامه دهد. بعد از این گل بازی بسیار پرهیجان دنبال شد و هلند تلاش بسیاری برای زدن گل تساوی انجام داد اما پرتغال با اتکا به حمایت هواداران و درخشش مدافعین خود بازی را کنترل کرد و در نهایت نیز با همان برتری ۱-۰ به برتری رسید و فاتح اولین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا لقب گرفت.

اخبار مرتبط:

انگلیس ۰(۶) - (۵)۰ سوئیس؛ سه‌شیرها در رده سوم لیگ‌ ملت‌های اروپا

 

تگ ها


لیگ‌ ملت‌های اروپا فینال لیگ ملت‌های اروپا سلسائو اوندیانو ماینکو کریستیانو رونالدو گونکالو گوئدس جاسپر سیلسن هلند فوتبال