پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون‌های المپیکی ادامه دارد

فدراسیون‌های المپیکی همچون دیگر فدراسیون‌ها بودجه مصوب سال جاری خود را از کمیته دریافت کرده‌اند با این حال پرداختی به این فدراسیون‌ها از طرف این کمیته ادامه دارد....

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته ملی المپیک هفته گذشته با تخصیص مرحله چهارم اعتبار مصوب فدراسیون‌ها (۲۵ درصد باقی مانده) سقف پرداختی به آنها در سال جاری را به صد درصد رساند.

در این مرحله از توزیع اعتبارات مبلغ ۷ میلیارد و ۳۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از طرف کمیته ملی المپیک به حساب ۴۶ فدراسیون واریز شد. بدین ترتیب این کمیته در فاصله سه ماه و نیم باقی مانده تا پایان سال با تمام فدراسیون‌هایی که متعهد به حمایت مالی از آنها شده بود، تسویه حساب کرد.

این کمیته تا پایان سال پرداختی دیگری نخواهد داشت مگر به فدراسیون‌های المپیکی؛ این کمیته امسال حمایت مالی از این دسته فدراسیون‌ها را تا سقف ۵ میلیارد تومان مصوب کرد و از این محل حمایت مالی از المپیکی‌ها را ادامه خواهد داشت.

در همین زمینه و از محل اعتبارات مصوب برای کمک ویژه به فدراسیون‌های المپیکی - خارج از بودجه سالیانه - طی هفته‌های گذشته ۴۵۰ و ۴۰۰ میلیون تومان به ترتیب در اختیار فدراسیون‌های کشتی و بسکتبال قرار گرفت و کمک مالی ۳۵۰ میلیون تومانی نیز برای فدراسیون کاراته تصویب شد.

شمشیربازی هم دیگر فدراسیون المپیکی است که حمایت مالی از آن در دستور کار کمیته قرار گرفته است. این فدراسیون که در بخش تیمی برای المپیک توکیو صاحب سهمیه شده است متقاضی دریافت بودجه‌ای مجزا از اعتبار مصوب سالیانه خود شده که مورد موافقت هیات اجرایی و سرپرست کاروان اعزامی به توکیو هم قرار گرفته اما هنوز رقم آن نهایی نشده است.

کمیته ملی المپیک تا پایان سال درخواست‌های دریافتی از فدراسیون‌های المپیکی را بررسی و در صورت موافقت، اعتبار لازم را در اختیارشان قرار می‌دهد.

تگ ها


کمیته ملی المپیک فدراسیون های ورزشی لایحه بودجه